UEFA EURO 2020: Уелс победи Турция

Аарън Рамзи даде аванс за гостите в края на първото полувреме, а в добавеното време на срещата Конър Робъртс удвои

Публикувана: 16 Юни, 2021 21:04
21 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1981

Уелс победи Турция с 2:0 в двубой от Група А на Евро 2020, игран на олимпийския стадион в Баку. Аарън Рамзи (42') даде аванс за гостите в края на първото полувреме, а в добавеното време на срещата Конър Робъртс (90+5') удвои.

Така Уелс оглави класирането в групата си. Британците вече имат актив от 4 точки, с 1 повече от Италия, която обаче по-късно тази вечер може да ги изпревари, ако победи Швейцария.

Двубоят започна ударно за двата отбора, които си размениха по едно опасно положение още в първите минути на мача. В шестата минута Гарет Бейл изведе хитро Аарън Рамзи. Халфът съумя да стреля, но Урджан Чакър реагира блестящо и изби топката с крак.

Три минути по-късно добро центриране отдясно стигна до нападателя на турците Бурак Йълмаз, който шутира, но рикошет от бранителя Крис Мефам спаси островитяните.

В 23-ата минута Уелс пропусна отлична възможност да поведе в резултата. Гарет Бейл отново демонстрира отличен поглед върху играта, извеждайки Аарън Рамзи сам срещу вратаря. Халфът обаче разочароващо прати топката високо над вратата.

Домакините усетиха слабата страна на Уелс и предприеха центрирания дълбоко в наказателното поле на островитяните. При едно такова в 30-ата минута Каан Айхан изпревари Крис Мефам и стреля с глава, но Джо Родън спаси.

В 42-ата минута гостите поведоха в резултата. Пореден хитър пас на Гарет Бейл посече отбраната на Турция и топката се озова в Рамзи. Този път халфът на Ювентус пое добре и с десния крак преодоля Чакър 0:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част Уелс продължаваше да е по-опасният отбор, а защитата на Турция нямаше отговор на острите атаки на британците.

В 53-ата минута лошо изчистена топка след центриране в наказателното поле стигна до Йълмаз. Нападателят стреля директно от воле в опасна близост до вратата, но прати кълбото малко над напречната греда.

В 60-ата минута Зеки Челик повали на земята Гарет Бейл на границата на пеналтерията и съдията Артур Соареш Диаш се консултира с VAR и посочи бялата точка. Гарет Бейл се нагърби с отговорността и пропусна, пращайки топката над вратата.

В следващите минути темпото на игра леко спадна. Въпреки това в 79-ата минута островитяните можеха да удвоят преднината си. Бейл се извиси над всички след центриране на Рамзи. Нападателят насочи с глава топката, но Чакър внимаваше и спаси.

В 88-ата минута Мерих Демирал засече прецизно центриране от корнер, насочвайки мощния си удар с глава в десния ъгъл, но вратарят Уорд реагира блестящо и спаси.

В добавеното време на срещата Конър Робъртс сложи точка на спора.