Рома и Милан с гръмки победи в Серия "А"

• милан-
  • рома-
  • салернитана-
  • каляри

"Вълците" победиха Салернитана с 4:0, а "росонерите" спечелиха срещу Каляри с 4:1

Рома и Милан с гръмки победи в Серия "А" - 1

Съперникът на ЦСКА в груповата фаза на Лигата на конференциите Рома спечели убедително с 4:0 при визитата си на новака Салернитана в мач от втория кръг на италианската Серия „А“. Футболистите на Жозе Моуриньо не успяха да вкарат гол през първата част, но след почивката доминираха напълно и стигнаха до категоричната победа с голове на Лоренцо Пелегрини (48, 79), Жордан Верету (52) и Тами Ейбрахам (69), който се разписа за първи път с екипа на „вълците“. Те са с пълен актив от 6 точки, а Салернитана все още няма спечелена точка.

Милан пък срази у дома Каляри с 4:1 по същото време и също има 6 точки. Новото попълнение Оливие Жиру (24, 43-дузпа) вкара първите си два гола на „Джузепе Меаца“, а преди това се разписаха още Сандро Тонали (12) и Рафаел Леао (17). Алесандро Дейола (15) бе точен за гостите от остров Сардиния, които остават с една точка.