• лионел меси-
  • аржентина-
  • световни квалификации

Заради нарушението си играчът на домакините получи червен картон и остави тима си в продължение на един час да играе в намален състав

Публикувана: 3 Септември, 2021 11:40
3 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 3213
Зверска балтия срещу Меси при четвъртата победа на Аржентина в квалификациите (ВИДЕО) - 1
Оценка 2.7 от 7 гласа.

Аржентина записа четвърта победа в квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 г., след като се наложи с 3:1 като гост на Венецуела. Срещата беше белязана от изключително грубия фаул на резервата Луис Мартинес срещу Лионел Меси.

Заради нарушението си играчът на домакините получи червен картон и остави тима си в продължение на един час да играе в намален състав. Отстраняването на Мартинес обаче дойде едва след преглеждане с помощта на ВАР, след като съдията Леодан Гонсалес от Уругвай получи сигнал от асистентите си за грубостта на Мартинес.

„Гаучосите“ се възползваха от предимството и взеха аванс от три гола преди до допуснат попадение в добавеното време на двубоя. Лаутаро Мартинес даде аванс на Аржентина в края на първото полувреме. Хоакин Кореа удвои в 71-ата минута, а три минути по-късно Анхел Кореа покачи на 3:0. Йеферсон Сотелдо върна едно попадение за Венецуела, когато беше точен от дузпа в четвъртата минута на добавеното време.

С четвъртия си успех в световните квалификации Аржентина събра 15 точки и заема второ място в квалификационната група в Южна Америка. Венецуела е на последната десета позиция с четири точки.