• френска лига 1

В срещата участие не взеха още Анхел ди Мария, Серхио Рамос, Марко Верати и Леандро Паредес от основните играчи на тима

Макар да бе без Меси и Неймар, ПСЖ мина през Клермон с лекота - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

ПСЖ разби с 4:0 у дома Клермон. Срещата беше от 5-ия кръг на Лига 1. Два гола за успеха на "принцовете" вкара Андер Ерера (20,31), а по едно попадение добавиха Килиан Мбапе (55) и Идриса Гей (65).

Френският вицешампион бе без две от най-големите си звезди Лионел Меси и Неймар. В срещата участие не взеха още Анхел ди Мария, Серхио Рамос, Марко Верати и Леандро Паредес от основните играчи на тима.

Парижани откриха резултата в 20-ата минута. Избита топка попадна в Андер Ерера, който с глава вкара за 1:0. Попадението бе прегледано с ВАР и потвърдено от съдията.

В 31-ата минута Ерера удвои. Испанският халф се оказа на точното място и засече избита топка за 2:0.

В 55-ата минута преднината на домакините стана класическа. Юлиан Дракслер изведе Килиан Мбапе сам срещу вратаря и нападателят не сбърка - 3:0.

Десет минути по-късно Идрига Гей оформи крайния резултат. Сенегалският халф бе точен с глава.

ПСЖ продължава да бъде лидер във временното класиране с 15 точки. За новакът Клермон това бе първо поражение. Тимът остава трети с 8 точки.