10 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1576
Бразилец донесе успеха на Локо (Сф) срещу Славия, фенски сблъсъци опорочиха дербито - 1
Кадър: Diema sport
Оценка 2.7 от 6 гласа.

Локомотив (София) успя да излъже Славия с минималното 1:0 в поредното столично дерби на деветия кръг в efbet Лига. Георги Вълчев беше изгонен с директен червен картон в 39-та минута. Октавио успя да се разпише в 56-та минута. Това се оказа и единственото попадение в мача, за да може "железничарите" да запишат нов престижен резултат в efbet Лига. Двубоят беше помрачен след няколко грозни сцени между феновете на двата клуба в началните минути на мача.

Първите 10-15 минути бяха доста предпазливи, като символичните домакини стигнаха до няколко ъглови удара, но нищо повече.

Около 20-та минута се стигна до много грозни сцени по трибуните, след като двете агитки тръгнаха на саморазправа. Полицията овладя нещата бързо.

Ерол Дост опита късмета си от около 20 метра в 24-та минута, но Александър Любенов спаси. В 39-та минута нещата за Славия станаха неприятни. Георги Вълчев удари с лакът съперник при въздушно единоборство, а след проверка на ВАР съдията реши, че трябва директно да изгони полузащитника.

Само три минути по-късно можеше да се стигне до попадение за гостите. След извеждащ пас на Петер Макрилос, Ертан Томбак изпусна сам срещу Александър Любенов, а при добавката изстрелът на Тони Тасев беше спасен.

Нова минута по-късно Октавио тества рефлексите на Светослав Вуцов, но стражът се справи добре. В добавеното време на частта Раел Лолала отново опита късмета си отдалеч, но Светослав Вуцов пак беше на ниво, за да избие в ъглов удар.

В началото на второто полувреме Светослав Вуцов отново трябваше да се намесва след удар на Октавио, а след това и Пламен Крачунов изпусна след удар с глава от ъглов удар.

В 56-та минута обаче домакините все пак се добраха до важния гол. След грешка пред наказателното поле на Славия Октавио достигна топката и с прецизен, ако не и особено силен удар, успя да преодолее заблудения Светослав Вуцов за 1:0.

Последваха нови изстрели за състава на домакините, но до нов гол така и не се стигаше. В 74-та минута Кемело Нгуена беше близо до попадения за "белите", но от чиста позиция не уцели вратата на Александър Любенов.

До края на двубоя нови сериозни положения нямаше, а възпитаниците на Иван Колев успяха да задържат победата в дербито и да зарадват буйните си привърженици.