Милан се измъчи срещу Аталанта, но победи

• серия а-
  • милан-
  • аталанта

С победата „Росонерите“ запазиха второто място в Серия А с актив от 19 точки, докато Аталанта е осми с 11

Милан се измъчи срещу Аталанта, но победи - 1

Отборът на Милан записа трудна победа с 3:2 като гост на Аталанта в мач от седмия кръг на Серия А.

„Росонерите“ успяха да поведат комфортно през първото полувреме с попадения на Давиде Калабрия и Сандро Тонали. В заключителните минути на двубоя Рафаел Леао направи резултата класически, а четири минути преди края на срещата Дуван Сапата върна едни попадение, след което и Марио Пашалич се разписа, оформяйки крайния резултат.

Гостите стартираха отлично и още в първата минута откриха резултата. Вратарят на бергамаските Хуан Мусо направи груба грешка, от която се възползва Давиде Калабрия, който реализира отблизо.

Домакините имаха добри възможности чрез Давиде Дзапакоста и Дуван Сапата, но не успяха да преодолеят Майк Майнян.

Милан удвои преднината си в 43-ата минута, когато Сандро Тонали проби отлично и с изстрел в наказателното поле реализира в долния ляв ъгъл.

В началото на второто полувреме Хуан Мусо направи решаващо спасяване след изстрел с глава отблизо на Алексис Салемакерс.

В 79-ата минута резултатът стана класически, след като Рафаел Леао достигна до подаване в наказателното поле, след което с изстрел в горния ляв ъгъл реализира.

Четири минути преди края на двубоя Аталанта получи дузпа. Дуван Сапата застана зад топката и с изстрел под гредата намали резултата.

Дълбоко в добавеното време Марио Пашалич вкара и втори попадение за домакините, но това не бе достатъчно за точката.

С победата Милан запази второто място в Серия А с актив от 19 точки, докато Аталанта е осми с 11.