• сребърен медал-
  • балканско първенство-
  • пореч

Олимпийската ни шампионка Ивет Горанова не стигна до златото в Пореч

Горанова записа четири победи в категория до 55 килограма в дисциплината кумите, но на финала загуби от туркинята Туба Якан

Публикувана: 16 Октомври, 2021 09:49
7 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 5161
Олимпийската ни шампионка Ивет Горанова не стигна до златото в Пореч - 1
Снимка: EPA/БГНЕС/AРХИВ
Оценка 3.8 от 5 гласа.

Ивет Горанова спечели сребърен медал на 23-ото Балканско първенство по олимпийско карате за мъже и жени в хърватския град Пореч.

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Горанова записа четири победи в категория до 55 килограма в дисциплината кумите, но на финала загуби от туркинята Туба Якан, която е двукратна европейска шампионка от Будапеща 2013 и Измит 2017.

Въпреки поражението, българката остава в добро настроение и продължава подготовката за Световното първенство след месец в Дубай, където целта е единствено титлата.

Марин Маринов пък стана шампион в четвъртия Балкански шампионат по карате за ветерани също в Пореч. Треньорът ни в националния отбор на БНФК Олимпийско карате завоюва златен медал на кумите в категория до 75 кг и бронз в дисциплината ката.

Балканско първенство по олимпийско карате за мъже и жени в Пореч (Хърватия) завършва в неделя.