Верстапен и Хамилтън си спретнаха истинска шампионска битка в САЩ

• макс верстапен-
  • mercedes-
  • red bull racing-
  • formula 1

Нидерландецът все пак триумфира на финалния флаг, за да увеличи аванса си на върха в генералното класиране

Верстапен и Хамилтън си спретнаха истинска шампионска битка в САЩ - 1

Град при на САЩ най-накрая се състоя след едногодишна пауза, за да видим как Макс Верстапен изпреварва всички конкуренти, въпреки яростната съпротива от Люис Хамилтън.

През голяма част от състезанието британецът удържаше лидерската си позиция, въпреки че стартира от втора клетка при зеления светофар. В последните няколко обиколки състезателят на Red Bull намери начин, за да се промъкне начело на колоната, а накрая авансът му бе само 1.333 секунди.

Лидерите в генералното класиране оставиха далеч зад себе си всички останали пилоти, като третият на почетната стълба - Перез, бе на повече от 42 секунди зад своя съотборник.

След края на състезанието Верстапен сподели, че водата му е свършила по-рано от очакваното и е започнал да влага все повече усилия, за да опази преднината си в последните обиколки.

Хамилтън пък си призна, че е дал всичко от себе си, за да спечели надпреварата, но просто съперникът му е бил по-добър на пистата.

След обновяването на класирането виждаме, че Макс Верстапен вече има 287,5 точки, а зад него е Люис Хамилтън с 275,5. В таблицата при отборите обаче Mercedes има аванс, защото Валтери Ботас има 185 точки, а Серхио Перез е само със 150.

До края на сезона има достатъчно време, за да видим сериозни размествания в подреждането, но едно е сигурно - интригата официално се завърна във Formula 1.

Следващото състезание е в Мексико между 5-7 ноември. През 2020 г. също етапът отпадна от календара, което означава, че последният шампион е Хамилтън от предходния сезон.