• кристъл палас-
  • норич-
  • английска висша лига-
  • 3:0

Футболистите на Патрик Виера спечелиха най-лесните си три точки от началото на сезона

И Кристъл Палас си го изкара на Норич - 1
Снимка: CPFC.CO.UK

Кристъл Палас завършва календарната година в Премиър лийг с победа за първи път от 1992-ра, след като надделя безпроблемно с 3:0 над Норич, който ще посрещне 2022-ра година на дъното на класирането. Тимът на Патрик Виейра реши всичко още през първата част, когато отбеляза три безответни гола.

Голямата новина в състава на домакините бе отсъствието на Конър Галахър. Джеймс Томкинс и наказаният Уилфред Заха също пропуснаха двубоя. Гуехи, Шлуп и Матета започнаха вместо тях. Висенте Гуаита се завърна на вратата.

Шест промени имаше в състава на Норич от мача с Арсенал, който "канарчетата" загубиха с 0:5. Гън, Гибсън, Гилмор, Маклийн и Плакета запазиха местата си. Теему Пуки и Макс Аарънс бяха извън групата.

Лондончани на практика решиха всичко в своя полза още до почивката. "Орлите" наказаха по безкомпромисен начин грешките на Норич и вкараха три гола от три точни удара през първото полувреме. Одсън Едуар откри от дузпа в осмата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Маклийн срещу Хюз. В 38-ата Матета удвои, след като засече центриране на Едуар. Три минути преди почивката Шлуп направи 3:0 с хубав удар в далечния ъгъл.

В добавеното време на първото полувреме удар на Сам Байръм с глава срещна гредата след намеса на Гуаита.

Този резултат не се промени след почивката. Шлуп и Матета пропуснаха добри възможности за домакините, а гол на Бентеке бе отменен след намесата на ВАР заради засада. Плачета пък пропусна най-добрият шанс за "канарчетата".