Манчестър Сити не пожали четвъртодивизионния Суиндън за ФА Къп

• манчестър сити-
  • суиндън таун-
  • фа къп-
  • 4:1

Двубоят започна с очакваното предимство при притежанието на топката за "гражданите", но в първите 10-15 минути се стигна само до няколко блокирани удара на Де Бройне и Габриел Жезус

Манчестър Сити не пожали четвъртодивизионния Суиндън за ФА Къп - 1
Снимка: Facebook/Manchester City

Манчестър Сити не остави съмнения в превъзходството си, разбивайки Суиндън Таун с резултат 4:1 в двубой от третия кръг на ФА Къп. Бернардо Силва откри в 15-а минута. Габриел Жезус удвои в 28-а минута. Илкай Гюндоган вкара от пряк свободен удар за 3:0, а Габриел Жезус изпусна дузпа няколко минути по-късно. Маккърби вкара почетно попадение за домакините, а Коул Палмър довърши всичко за крайното 4:1.

Двубоят започна с очакваното предимство при притежанието на топката за "гражданите", но в първите 10-15 минути се стигна само до няколко блокирани удара на Де Бройне и Габриел Жезус. В 14-а минута Кансело се отчете с неточен удар. Само минута по-късно обаче Коул Палмер нагласи топката за Бернардо Силва, който на празна врата не пропусна за 1:0.

Само 3 минути по-късно Бернардо Силва пропусна огромен шанс, стреляйки над вратата на Уорд сам срещу вратаря на Суиндън. В 22-а минута Де Бройне отправи слаб удар в ръцете на Уорд.

В 28-а минута "гражданите" удвоиха своя аванс. След грешка на Суиндън и извеждащ пас на Де Бройне, Жезус нямаше как да сбърка сам срещу Уорд за 2:0. В 40-а минута Рубен Диас трябваше да избива решително след опасно центриране на играч на Суиндън.

В последната минута на първото полувреме Жоао Кансело отправи феноменален удар, но встрани от вратата на Суиндън.

След по-бавен старт на втората част за гостите те успяха да покачат резултата на 3:0 в 59-а минута. Илкай Гюндоган застана зад пряк свободен удар и не сбърка. Само две минути по-късно, от друга страна, Габриел Жезус пропусна дузпа.

В 73-ата минута Гюндоган стреля от разстояние и си спечели корнер. След изпълнението му резервата Джеймс Макатий се отчете с пропуск. В 76-ата минута Гюндоган отправи нов удар, който също беше отразен, а малко след това Палмър не намери целта. В 78-ата минута Родри допусна грешка, след която Маккърди успя да се разпише за домакините и да хвърли в екстаз домакинските фенове.

Само две минути по-късно обаче Коул Палмър ознаменува добрата си игра със заслужен гол за крайното 4:1.