• ел класико-
  • барселона-
  • суперкупа на испания

„Кралския клуб“ очаквано надигра „каталунците“

Реал Мадрид спечели първото за новата 2022 г. „Ел Класико“, макар и да имаше нужда от продължения, за да се справи с Барселона.

„Кралския клуб“ на три пъти излизаше напред в резултата, но „каталунците“ успяха да наваксат само два пъти, въпреки вдъхновената си игра в предни позиции.

Винисиус Жуниор отбеляза първото попадение в срещата, демонстрирайки страхотната си скорост, а преди паузата Люк де Йонг изравни с огромна доза късмет, защото изчистване на Едер Милитао се удари в него, а след това и гредата помогна, за да бъде преодолян Тибо Куртоа.

След почивката Карим Бензема вкара дежурния си гол, пласирайки се перфектно при една отбита топка от Марк Андре тер Стеген.

Малко преди почивката Ансу Фати влезе от резервната скамейка и изравни резултата в редовното време до 2:2, разписвайки се изненадващо с глава, въпреки нисичкия си ръст.

В продълженията Федерико Валверде спечели срещата за „белия балет“, завършвайки поредната отлична атака на тима си с нужното хладнокръвие.

Реал Мадрид ще очаква на финала за Суперкупата победителя от двойката Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао, които ще играят в четвъртък от 21:00 часа българско време.