• англия-
  • атрактивно реми
Англия и Бразилия с атрактивно реми - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Бразилия завърши 2:2 с Англия при повторното откриване на стадион „Маракана".

През първата част Селесао имаше сериозно предимство, но вратарят Джо Харт измъкна Англия. Така Бразилия не успя да си отмъсти за загубата с 1:2 в предишната им среща на „Уембли".

Първата интересна възможност дойде в 5-ата минута. Неймар опита да открие резултата със странична ножица, но защитник подложи тялото си и спря пътя на топката.

В играта на домакините личеше голямо желание да зарадват публиката с победа и красиви изпълнения. Англичаните пък се откроиха с няколко груби влизания. Единственият светъл лъч в схемата на Рой Ходжсън бе нападателят на Арсенал Тио Уолкът.

В 18-ата минута Даниел Алвеш изведе Неймар зад гърба на защитата, той размина Глен Джонсън, но Джо Харт скаси ъгълаи спаси сигурен гол.

До края на полувремето вратарят на Манчестър Сити се превърна в главно действащо лице. Харт отрази удари на Неймар, Оскар и Даниел Алвеш.

Единственият точен изстрел във вратата на домакините отправи Уолкът в 40-ата минута.

След почивката логичното се случи и бразилците най-накрая преодоляха Джо Харт. Голът падна в 57-ата минута след изпълнение на статично положение. Ернанес удари греда от фаул, а притичалият наблизо Фред прати топката под плонжа на вратаря.

Десет минути трябваха на „трите лъва", за да изравнят резултата. Това направи резервата Алекс Окслейд-Чембърлейн с далечен удар от въздуха.

В 79-ата минута британците стигнаха до пълен обрат в мача. Уейн Рууни имаше късмет и след рикошет в защитник, изстрелът му не остави шанс на Жулио Сезар - 2:1.

Много бързо бразилците възстановиха равенството. В 82-ата минута Паулиньо засече от воле центриране на резервата Лукас Моура за крайното 2:2.