• българия-
  • победа-
  • германия

МФК Спартак победи Бавария Бийч в Шампионската лига по плажен футбол

МФК Спартак победи с 6:3 германския Бавария Бийч в двубой за разпределение на местата от 17-о до 24-о в Шампионската лига по плажен футбол на пясъка в Назаре, Португалия, уточнява БТА.

Варненци поведоха с 2:0 още през първата третина след попадения на капитана Иван Мартинов и Мартин Рачев. В началото на вторите 12 минути Фус намали, но Станислав Джамбазов покачи на 3:1. В заключителната част българският шампион вкара три гола, които бяха дело на Бокиня (2) и Мачи, а за съперника се разписаха Екерс и Рюл.

В събота тимът на Симеон Христов ще играе срещу естонския Аугур Енемат, а при нов успех ще спори за 17-ото място.