• санферче-
  • купа на япония-
  • лудогорец

Пиерос Сотириу донесе на Санфрече Хирошима Купата на Япония с два гола

Бившият нападател на Лудогорец - Пиерос Сотириу, бе обявен за герой в Япония. Той донесе на Санфрече Хирошима Купата на Япония с два гола в добавеното време на финала срещу Серезо Осака. Логично кипърският национал стана и Играч на мача, предава gong.bg.

Сотириу не започна в титулярния състав, но влезе в 63-ата минута при резултат 0:1. Той първо изравни от дузпа в шестата минута от добавеното време, а последните секунди вкара и победното попадение, след като засече с глава центриране от корнер.

Лудогорец продаде 29-годишния Сотируи на Санфрече Хирошима в края на юли. Още във втория си мач той вкара дебютен гол, но след това рядко се появяваше на терена.