• локомотив софия

Радост за ЦСКА 1948

Чочев герой за ЦСКА 1948 - 1

ЦСКА 1948 е първият финалист в турнира за Купата на България този сезон.

"Червените" отстраниха Локомотив София след продължения в срещата-реванш от Топ 4 на състезанието.

Давид Малембана (9') и Селсо Рапосо (18') вкараха за "железничарите" днес на стадиона в Бистрица.

Първата среща между двата тима в "Надежда" беше завършила при резултат 2:3.

И Локо поведе с временното 4:3 в общия резултат след началните 20-ина минути на втората среща.

В този момент на преден план излезе Ивайло Чочев, който е лидер на ЦСКА 1948. Чочев вкара дузпа в 29-ата минута. А в 117-ата минута на продълженията реализира решителен гол за "червените".

Матеус Дуарте от Локо беше изгонен от съдията в самия край на срещата-реванш.

Така след 2 разменени победи като гости и ключово попадение на Чочев в продълженията, ЦСКА 1948 елиминира Локо София в турнира и се класира за финала, където ще спори с Лудогорец или Черно море.