• гъргоров-
  • вутов

Сините се наложиха след изпълнения на дузпи

Левски преодоля ЦСКА след драма с дузпи - 1
Левски елиминира ЦСКА със 7:6 след дузпи в осминафинална среща-реванш от турнира за Купата на България, която се игра на националния стадион "Васил Левски".

"Армейците" бяха по-добрият отбор в мача и пропуснаха няколко чудесни положения. Венци Василев на два пъти стреля опасно с глава, но първо прати топката над вратата, а после би право в тялото на Пламен Илиев. После Менди нацели гредата след удар с глава.

В началото на втората част реферът Цветан Кръстев не отсъди очевидна дузпа за ЦСКА за игра с ръка на Макриев в пеналта. В наказателното поле на "червените" Янчев спря кълбото с лакът след удар на Родригес.

Най-опасните удари след почивката бяха отправени от Емил Гъргоров и Антонио Вутов, но вратарите на двата тима бяха на висота.

Така след 120 минути без гол в срещата днес и в първия сблъсък, двата отбора все пак трябваше да си вкарат попадение. При рулетката на дузпите нервите на "сините" футболисти се оказаха по-здрави. Двата тима имаха нужда от цели 18 изпълнения от бялата точка, като и двамата вратари спасиха по две дузпи, а Гъргоров разтресе гредата. Дъстли Мюлдер вкара решителната дузпа за Левски, хвърляйки в екстаз феновете на отбора.