• спорт

Гришо ще е супер фаворит срещу 80-ия в АТП, който игра 4 часа и половина

Идеален съперник за Григор Димитров - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Григор Димитров ще играе срещу представител на домакините във 2-рия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Големият играч от Хасково загуби първия сет срещу труден съперник Мартон Фучович, но след това показа класа и невероятна издържливост, за да затвори срещата с убедителното 6:2 в четвъртия сет.

В друг мач от първия кръг Танаси Кокинакис победи трудно австриеца Себастиан Офнер със 7:6(1), 2:6, 6:7(4), 6:1, 7:6(8) за 4 часа и 21 мин.

Така Кокинакис си заслужи среща с Григор Димитров на кортовете в Мелбърн.

Австралиецът е 80-ти в ранглистата и се очертава да е аутсайдер срещу тенис гордостта на България. Предид класата на хасковлията и националността на Танаси, няма да е изненада, ако мачът им е на голям корт и бъде излъчен по Евроспорт. Офнер е 37-и в ранглистата на АТП и може би щеше да се възстанови по-добре за срещата с Григор. Съперникът на Григор Кокинакис изглежда като задължително за преминаване препятствие...