Жалко: Григор Димитров приключи с Индиън Уелс

• тенис-
  • тенис на корт

Срещата продължи по-малко от час и половина

Жалко: Григор Димитров приключи с Индиън Уелс - 1

Григор Димитров приключи участието си на турнира в Индиън Уелс от сериите "Мастърс 1000". Българинът не успя да се опълчи на световния №4 Даниил Медведев и загуби с 4:6, 4:6 битката помежду им от 1/8-финалите.

Срещата продължи по-малко от час и половина. Така хасковлията допусна седмо поражение от руснака в десетия сблъсък помежду им. Медведев пък взе сладък реванш за поражението си от Григор на турнира в Париж в края на миналата година.

Първият сет тръгна равностойно и всеки от двамата играчи печелеше своето подаване в началото до 2:2. Тогава Медведев стигна до първа точка за пробив на сервис на Григор при резултат 30:40. Българинът обаче сам направи услуга на съперника си и с двойна грешка предаде гейма, а Медведев поведе с 3:2.

Последва нова размяна на успешни сервис-геймове. Важен момент в мача бе в деветия гейм, в който Димитров сервираше и допусна да изостава с 0:40, давайки нови три точки за пробив на своя опонент. Гришо обаче този път показа характер и концентрация и успя да обърне гейма, печелейки пет поредни точки, за да докара нещата до 5:4.

Медведев обаче спечели безапелационно следващото си подаване, като не даде никакъв шанс на Гришо да си помисли за връщане на пробива, а по този начин руснакът затвори и сета в своя полза за 6:4.

Вторият сет тръгна почти по идентичен начин с първия, но този път пробивът за Медведев дойде още по-рано. В третия гейм отново се стигна до 30:40 при сервис на Димитров и отново следващата точка бе спечелена от руснака, който поведе с 2:1.

Този път Гришо бързо се окопити и още в следващия гейм стигна до първата си точка за пробив в мача при 30:40 при сервис на Медведев. Руснакът се измъкна с добър сервис, но веднага след това допусна отново да изостава в резултата и този път Григор се възползва и върна пробива за 2:2.

Въпреки това си личеше, че играта на Димитров не е на нивото от предишните му двубои и той продължи да изпитва колебания. В седмия гейм той отново се пропука на свой сервис и допусна за втори път в сета да бъде пробит, а Медведев си върна преднината от 4:3.

До края на мача всеки от двамата играчи спечели подаванията си, което обаче устройваше Медведев, който в крайна сметка се поздрави с победата с 6:4 в своя полза, с което затвори и срещата в своя полза.

В следващия кръг световният №4 очаква победителя от срещата между Каспер Рууд и Томи Пол, която започва малко по-късно.