• арда

„Армейците” се наложиха с 2:1

ЦСКА 1948 с обрат над Ботев Пловдив в продължението - 1
Кадър: Диема Спорт

ЦСКА 1948 победи Ботев Пловдив с 2:1 в мач от 35 кръг на първенството по футбол. Срещата се игра на стадион „Витоша“ в Бистрица.

През първото полувреме на двубоя двата тима не отправиха нито един точен удар.

Всичко интересно на терена се случи през втората част.

В 50-ата минута бе осъществен първият точен удар в мача. С него резултатът беше открит. Кристиан Нвачукву се разписа за 1:0 в полза на Ботев Пловдив. След центриране отдясно, 18-годишният нигериец овладя топката, направи няколко крачки, за да си осигури по-добра позиция и стреля точно.

В 81-ата минута домакините от ЦСКА 1948 успяха да изравнят чрез Неделко Пишчевич.

В първата минута от добавеното време Неделко Пишчевич надскочи всички при ъглов удар пред вратата на Ботев и с глава засече топката за 2:1, с което донесе и победата на своя тим.

С успеха ЦСКА 1948 вече заема седмото място, което дава право на бараж за участие в Лигата на Конференците. "Червените" имат 48 точки. След тях е Арда с 47 и Ботев Пловдив с 45т.