• румъния-

Старши треньорът Тодор Симов заложи на изцяло нова стартова единайсеторка

Юношите на България U18 направиха равен с румънските си връстници - 1
Снимка: youtube

България U18 и Румъния U18 завършиха 1:1 във втората приятелска среща между двата отбора на базата в Буфтя.

Старши треньорът Тодор Симов заложи на изцяло нова стартова единайсеторка за разлика от последната проверка между двете селекции, изиграна в събота, 8 юни.

Срещата започна на доста високо темпо, а първата сериозна опасност бе в полза на домакините, които откриха в 4 минута.

Въпреки изключителната жега в Буфтя, нашите момчета направиха всичко възможно да върнат попадението, но до края на първото полувреме това не се случи. Втората част започна с няколко промени в нашия състав, което мигновено даде резултат.

Току що влезлият Преслав Бачев успя да изравни в 48-ата минута след хубава атака на българския отбор и майсторско изпълнение на нападателя. Това попадение даде криле на нашите момчета, като доминацията на отбора продължи до самия край на срещата.

Въпреки открилите се възможности за още попадения обаче, срещата завърши 1:1.