Украйна взе първа победа на Евро 2024 след обрат над Словакия

• победа

Украйна победи Словакия с 2:1 в мач от група Е

Украйна взе първа победа на Евро 2024 след обрат над Словакия - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Украйна победи Словакия с 2:1 в мач от група Е на Европейското първенство по футбол в Германия.

Иван Шранц откри в 18-ата минута за Словакия. Микола Шапаренко изравни в 54-ата, а Роман Яремчук оформи пълния обрат десет минути преди края.

Словаците заслужено откриха резултата след 17 минути игра. Лукаш Хараслин центрира топката към далечната греда за Иван Шранц. Той пребори с лекота Олександър Зинчеко и стреля с глава. Вратарят Анатоли Трубин не се намеси достатъчно качествено и топката се озова в мрежата му.

"Жълто-сините" притиснаха съперника и бяха близо до това да изравнят резултата в 34-ата минута, но Олександър Тимчик уцели гредата.

До края на полувремето резултатът остана непроменен.

През втората част украинците продължиха да бъдат по-дейните и стигнаха до изравнителен гол. Олександър Зинченко получи вляво и пусна успореден пас към оставения непокрит Микола Шапаренко, който с едно докосване преодоля Дубравка за 1:1.

По-дейните украинци стигнаха до пълен обрат. Микола Шапаренко изведе с дълъг пас резервата Роман Яремчук. С подаването беше преодолян високия блок на отбраната на словаците, а Яремчук овладя и пусна топката между краката на Трубин.

Така мачът завърши 2:1 за Украйна, която излезе на второто място в група Е. Словакия остава зад тях. Двата тима имат по 3 точки след два мача.