Белгия на осминафинал срещу Франция, след равенство с Украйна

• евро 2024-

Белгия и Украйна не се победиха

Белгия на осминафинал срещу Франция, след равенство с Украйна - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Белгия и Украйна не се победиха, завършвайки 0:0 в последен двубой от група "Е" на Евро 2024. Този резултат остави "червените дяволи" на второ място в групата и им уреди среща с Франция на 1/8-финалите. Украинците пък завършиха последни и отпаднаха от надпреварата.

В седмата минута Кевин де Бройне изведе Ромелу Лукаку, но диагоналният му удар беше точно в ръцете на Анатолий Трубин, който беше затворил ъгъла.

В 20-ата минута Роман Яремчук стреля от дистанция, но вратарят Коен Кастелс се справи.

Минута след това белгийците сгрешиха в центъра, което позволи на играчите на Украйна да организират добра атака, но завършващият удар на Артьом Довбик излезе в аут.

В 52-ата минута Жереми Доку напредна по фланга и навлезе в наказателното поле, където обаче пасът му бе неточен. Шест минути след това Доку пусна остър пас успоредно на голлинията, но Лукаку не успя да стигне до топката.

Анатолий Трубин отрази силен изстрел на Яник Караско в 72-ата минута. В ответната атака Артьом Довбик се стрелна в контраатака, но Вут Фаес успя да го затвори в наказателното поле.

В 79-ата минута Довбик получи пас в наказателното поле с гръб към вратата, завъртя се и стреля, но прати топката от външната страна на мрежата.