Бразилия изхвърли Франция от олимпийския турнир по футбол за жени

• франция-
  • испания

На полуфинала срещат Испания

Бразилия изхвърли Франция от олимпийския турнир по футбол за жени - 1

Бразилия победи Франция с 1:0 и се класира на полуфиналите на олимпийския турнир по футбол за жени в Париж, а останалите три мача от топ 8 завършиха след края на редовното време. Бразилките, които все още чакат първата си олимпийска титла, стигнаха до единствения гол в 82-та минута, когато Габи Портильо се разписа след асистенция на Адриана. Французойките пък пропуснаха дузпа през първото полувреме чрез Шакина Каршауи, предава БТА.

Бразилия ще играе на полуфиналите срещу световните шампионки от Испания (на снимката), които спечелиха с 3:2 след дузпи срещу Колумбия. Южноамериканките водеха с два гола, но Джени Ермосо намали в 79-ата минута, а Ирене Паредес изравни в седмата минута на добавеното време. Така мачът бе решен с дузпи, при които колумбийките направиха два пропуска.

Четирикратните олимпийски шампионки от САЩ също се класираха на полуфинал, побеждавайки с 1:0 Япония с гол на Тринити Родман в добавеното време на първото продължение. Американките ще играят дамския тим на Германия, който детронира олимпийските шампионки от Канада след дузпи.