• първа лига-
  • efbet лига

Пета загуба за "червените" от началото на сезона в Първа лига

И Александър Томаш не успя да вдигне ЦСКА! Ботев Пловдив взе трите точки в София - 1

ЦСКА София записа четвърто поредно поражение в efbet Лига, след като загуби от Ботев Пловдив с 0:1 в София. Мачът бе дебютен за новия треньор Александър Томаш начело на "червените", но това не помогна на столичани, които записаха общо 5 загуби от 6 мача от началото на сезона. Голът на победата отбеляза Ехидже Укаки в 57-ата минута. Любопитното е, че само преди няколко дни Александър Томаш победи Ботев Пловдив с бившия си клуб Спартак Варна под тепетата.

Мачът се игра на стадион "Локомотив" в София, тъй като стадион "Васил Левски" е ангажиран.

Гостите от Пловдив започнаха по-силно мача и още във втората минута Ехидже Укаки влезе в наказателното поле, шутира, но Бусато се справи със задачата.

Футболистите на ЦСКА София отвърнаха с добра възможност в 10-ата минута. Джонатан Линдсет пусна към Марселино Кареасо, който шутира, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от Годуин Коялипу, но той не уцели вратата.

Нова добра възможност за Ботев дойде в 17-ата минута, когато Укаки проби и центрира, Алекса Мараш стреля неточно.

Минута по-скъсно Улаус Скаршем шутира от границата на наказателното поле, но Бернат спаси.

В 26-ата минута Хайнц получи топката в наказателното поле и стреля от воле, но и той не бе точен.

Малко по-късно Коялипу влезе в наказателното поле, опита удар по диагонала, но не се получи и топката излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение топката стигна до Коялипу, който стреля с глава и топката мина покрай вратата.

Минута преди почивката и Джонатан Линдсет изпрати топката в аут.

Домакините започнаха по-активно първото полувреме и в 49-ата минута Годуин Коялипу излезе сам срещу Бернат, опита да го прехвърли, но топката мина покрай гредата.

Ботев поведе в 57-ата минута. Ехидже Укаки отне топката от Християн Петров, напредна и я пусна покрай Густаво Бусато - 0:1.

В 82-ата минута Кристиан Нвачукву навлезе с дрибъл отляво в наказателното поле на ЦСКА и отправи удар в горния десен ъгъл на вратата на "армейците", но Густаво Бусато спаси.

Малко по-късно Християн Петров отправи удар, който Бертан спаси.

ЦСКА СОФИЯ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:1
0:1 Ехидже Укаки 57'

ЦСКА СОФИЯ: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов (К)(81' - 3. Сейни Санянг), 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 15. Тибо Вион – 26. Марселино Кареасо (74' - 30. Петко Панайотов) – 7. Улаус Скаршем (64' - 29. Иван Тасев), 8. Станислав Шопов (64' - 22. Джейсън Локило), 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц – 77. Годуин Коялипу

Старши треньор: Александър Томаш

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Ханс Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 15. Джеймс Ето’о, 20. Антонио Перера – 4. Ехидже Укаки (69' - 91. Вини Трибуле), 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нвачукву (90`+1` - 88. Ален Корошец) – 99. Алекса Мараш

Старши треньор: Душан Керкез

Рефер: Валентин Железов