Малшанс за България в старта на Лигата на нациите

• лигата на нациите

Националите направиха добър мач, но не успяха да победят Беларус

Малшанс за България в старта на Лигата на нациите - 1
Кадър: БНТ

България завърши 0:0 с Беларус в среща от Лига на нациите, играна на "ЗТЕ Арена" в унгарския град Залаегерсег. "Лъвовете" изиграха силно първо полувреме, в което създадоха много положения, но не успяха да реализират гол. Дебют с националната фланелка записаха Фабиан Нюрнбергер и Ахмед Ахмедов. В 74-ата минута българският отбор остана с човек по-малко, след като Филип Кръстев си заслужи втори жълт картон, пише sportal.bg.

Илиан Илиев избра на вратата да започне Димитър Митов, а пред него започнаха дебютантът Фабиан Нюрнбергер, Валентин Антов, Живко Атанасов и Виктор Попов. В халфовата линия стартираха Алекс Петков, Илия Груев и пред тях Филип Кръстев. По фланговете действаха Радослав Кирилов и Кирил Десподов, а на върха на атаката - Александър Колев.

Срещата започна с натиск на българския отбор и два бързи пропуска на нашите. В секундите преди първия съдийски сигнал от колоните на "ЗТЕ Арена" в Залаегерсег се разнесе ретро мелодия в изпълнение на популярната по времето на СССР белоруска група "Песняри".

В петата минута Кирил Десподов стреля опасно и накара вратаря Фьодор Лапухов да избива топката в корнер. Малко след това подаване отдясно на капитана на "лъвовете" намери Радослав Кирилов при далечната греда, но последвалият удар на крилото беше спрян пред голлинията от Захар Волков.

След десетина минути Кирил Десподов шутира опасно от фаул, но белоруският вратар отново спаси. В 18-ата минута символичните домакини отговориха с опасно влизане в наказателното поле на Евгений Шикавко, но на точното място с точна намеса се прояви дебютантът Фабиан Нюрнбергер. Малко след това Димитър Митов трябва да избива изстрел на Дмитрий Антилевский.

В 31-ата минута вратарят Фьодор Лапухов направи ефектно спасяване и запази нулевото равенство. С гола се размина централният нападател на БългарияАлександър Колев, който стреля от 12-13 метра, но стражът на Беларус плонжира и с една ръка изби.

След 60 секунди нашите не оползотвориха още две последователни възможности за гол, като отново Лапухов имаше решаващи намеси. В 43-ата минута вратарят на Динамо (Минск) отново спаси мрежата си, този път след силен шут на Филип Кръстев.

Българският отбор, който отправи 11 удара към вратата през първото полувреме, започна настъпателно и след почивката. В 53-ата минута Радослав Кирилов изстреля по диагонала много силна топка, но Фьодор Лапухов отново беше на мястото си и изби с една ръка.

В 70-ата минута Макс Ебонг напредна опасно в половината на момчетата на Илиан Илиев. Последва изстрел на халфа на Астана, но много неточен. Малко след това българският селекционер понечи да извърши двойна смяна - за влизане в игра се подготвиха Иван Минчев и Мартин Минчев.

В 74-ата минута ситуацията за нашия отбор се усложни, след като Филип Кръстев влезе грубо в краката на Захар Волков, което накара румънския рефер Овидиу Хацеган да му покаже втори жълт картон. Така България остана с десет души на игрището.

До края на мача имахме едно положение за гол. Иван Минчев центрира от фал в наказателното на Беларус, но Алекс Петков не отправи точен изстрел и играта бе подновена чрез аут.

БЕЛАРУС: 16. Фьодор Лапухов, 15. Юрий Ковальов, 20. Захар Волков, 4. Александър Мартинович, 3. Павел Забелин, 18. Кирил Капленко, 14. Евгений Яблонский, 23. Дмитрий Антилевский, 2. Кирил Печенин, 9. Макс Ебонг, 7. Евгений Шикавко.

БЪЛГАРИЯ: 1. Димитър Митов, 23. Фабиан Нюрнбергер, 6. Валентин Антов, 3. Живко Атанасов, 2. Виктор Попов, 4. Илия Груев, 5. Алекс Петков, 20. Филип Кръстев, 8. Радослав Кирилов, 11. Кирил Десподов, 9. Александър Колев.