• армията

ЦСКА изигра добър мач, но не успя да вкара гол на шампионите

Лудогорец излъга ЦСКА на „Армията” - 1
Снимка: БТА

Лудогорец победи ЦСКА като гост с 1:0 в среща от третия кръг на плейофната фаза на българската „А” група.

Въпреки че през първото полувреме не паднаха голове, зрителите на „Българска армия” видяха няколко интересни положения и пред двете врати. „Червените” започнаха ударно втората част и отправиха няколко удара към вратата на Влади Стоянов, а шампионите отвърнаха със скоростни контраатаки.

„Армейците” контролираха развоя на събитията в следващите минути, но не успяваха по-сериозно да застрашат вратата на „орлите”. В 66-ата минута пред ЦСКА се откри прекрасна възможност, но Джаксън Менди не успя прати топката в мрежата на Лудогорец след изпълнение на корнер. В 71-ата минута Ивайло Чочев отправи силен удар, но топката мина встрани от вратата на „зелените”.

Въпреки натиска на „червените” в 77-ата минута Лудогорец стигна до попадение. Ешпиньо нацели гредата след удар от пряк свободен удар, а при последвалото разбъркване Абало се оказа най-съобразителен и откри резултата. До края на двубоя „армейците” не успяха да изравнят и се простиха до голяма степен с амбициите си за златните медали.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Литекс, а Лудогорец приема Ботев (Пловдив). Разградчани са лидери във временното класиране на „А” група с актив от 64 точки, следвани от Литекс с 58.