• лигата на нациите

Италия остава лидер след три изиграни срещи

Белгия не се даде на Италия - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Италия и Белгия завършиха наравно 2:2 на стадион "Олимпико" в Рим в среща от група 2 на Лига "А" в Лигата на нациите.

Още във 2-рата минута Италия откри резултата. Домакините организариха вихрена контраатака при която Федерико Димарко центрира остро в наказателното поле. Защитник на гостите се хвърли на шпагат и в опит да отклони топката я насочи към собствената си врата. Кун Кастеелс успя да спаси, но кълбото попадна в Андреа Камбиазо, който при добавката вкара за 1:0.

В 24-тата минута Италия удвои преднината си. Федерико Димарко със страхотен пас прати топката от единия към другия фланг, където Андреа Камбиазо напредна на скорост и стреля. Кастеелс успя да спаси, но прати топката право в краката на Матео Ренеги, който се разписа за 2:0.

Десет минути по-късно обаче Италия остана с 10 души на терена. Лоренцо Пелегрини извърши грубо нарушение в гръб и след намесата на ВАР съдията му даде директен червен картон.

При изпълнението на фаула Максим де Кайпер с прецизен изстрел от границата на пеналта прати топката в мрежата за 2:1, след заучено изпълнение.

В 62-ата минута се стигна до изравняване на резултата. При центриране от корнер Ваут Фас свали топката с глава към Леандро Тросар, който я отклони във вратата за 2:2.

До края двата тима не си отбелязаха повече голове.

В класирането Италия остава на върха със 7 точки. Белгия е 3-а с 4 пункта.