С победата Гърция излезе начело в класирането

Гърция шокира Англия насред Уембли - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Англия загуби с 1:2 от Гърция на "Уембли" в двубой от Лигата на нациите.

През първата част гол на англичаните бе отменен заради засада.

В 49-ата минута гърците шокираха англичаните. Вангелис Павлидис премина през няколко съперникови играчи и с десния крак направи безпомощен Пикфорд за 0:1.

В 60-ата минута Павлидис отново преодоля Пикфорд, но заради засада голът бе отменен.

В 78-ата минута се стигна до голямо разбъркване в наказателното поле на гостите, но и то не доведе до изравнително попадение.

Англия успя да изравни в 87-ата минута след хубава флангова атака и пас на Соланке към Белингам, който с прецизен удар не остави шансове на Влаходимос.

В добавеното време на срещата гърците вкараха втори гол, който се оказа и победен, а отново герой за тях бе Вангелис Павлидис.

Англия: Пикфорд, Александър-Арнолд, Люис, Райс, Стоунс, Сака, Белингам, Фодън, Гордън, Колуил, Палмър

Селекционер: Лий Карсли

Гърция: Влаходимос, Рота, Мавропанос, Кулиеракис, Янулис, Курбелис, Бакасетас, Сиопис, Масурас, Цолис, Павлидис

Селекционер: Иван Йованович