Един човек е убит при атаката на украинските въоръжени сили срещу Севастопол, а други трима са пострадали, съобщи губернаторът Михаил Развожаев в платформата Max.
Според губернатора, атаката на украинските въоръжени сили срещу Севастопол е повредила 34 жилищни сгради и 17 частни дома, а над града през нощта са свалени 71 въздушни цели.
„В Севастопол силите за противовъздушна отбрана, Черноморският флот и мобилните пожарни екипи са отблъснали атака на украинските въоръжени сили... За съжаление, има пострадали“, написа губернаторът.
Жертва на атаката е мъж, роден през 1983 г., който е бил в кола близо до улица „Генерал Остряков“. Екип на линейка, пристигнал на мястото на инцидента, се е опитал да го реанимира, но не е успял да го спаси.
Още трима души са ранени: възрастен мъж и жена, които са получили осколкови рани и са в средно състояние; млад мъж също е ранен. Всички са откарани в болница.
Инфраструктурата на Севастопол също е повредена, добави Развожаев.
Четирима цивилни, включително две деца, бяха ранени при атака на украинските въоръжени сили срещу Белгородска област, обяви областният губернатор Вячеслав Гладков.
„Украинските въоръжени сили продължават атаките си срещу нашия регион. Четирима цивилни, включително две деца, са ранени“, се казва в изявлението.
Той уточни, че дронът е атакувал лек автомобил в село Ржевка в Шебекински район. Един мъж е получил шрапнелни рани по гърба, краката и гърдите, а друг е получил шрапнелни рани по гърба. 13-годишно момче е получило разкъсване на крака, а 12-годишно дете е получило шрапнелни рани по рамото и гърба.
Радените са хоспитализирани в Шебекинския централен районен център и получават необходимата медицинска помощ. На мястото на атаката са повредени лек автомобил и прозорците на частен дом.
Дрон е атакувал и жилищен блок в град Алексеевка. Гладков съобщи, че балкон в един от апартаментите се е запалил и пожарникарите гасят източника на пожара. Фасадата и прозорците на апартаменти на няколко етажа са повредени.
По-рано пътник загина, а шофьор е ранен при атака с дрон срещу автомобил в село Гора-Подол в Грайворонски район на Белгородска област.
Шофьорът е получил сериозни наранявания: диагностициран е с взривна минна травма, баротравма и множество рани от шрапнели. Той е бил лекуван в интензивното отделение. Колата е била унищожена от пожара.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Артилерист
Коментиран от #3, #4, #5, #7, #9, #11
05:39 26.04.2026
2 Видеото не е за хора със слабо сърце
Насред Донецк: "Азов" взриви с 8 дрона 12 офицери от спецчаст на ФСБ (ВИДЕО)
Снимка: Getty Images
Украинска атака с дронове, която е завършила с прецизен удар по пункт на спецчастите на ФСБ в центъра на град Донецк, е убила 22 офицери от руската служба и е ранила още 35. Това съобщава в канала си в Телеграм командирът на Силите за безпилотни системи на украинската армия майор Роберт Бровди, с позивна "Мадяр".
Коментиран от #16
06:14 26.04.2026
3 Смех с ватенки
До коментар #1 от "Артилерист":
Тръгнали да превземат Украйна,а не могат да си опазят своята територия.Украински дронове бият на 2 000 километра в Русия!КАКЪВ КИЕВ ЗА ТРИ ДНИ БЕ НЕЩЧАСТНИК?
РУСИЯ ГОРИ!
Коментиран от #8
06:45 26.04.2026
4 Ха ха ха
До коментар #1 от "Артилерист":
Украйна световен лидер в производството на дронове продава наСАЩ
Катар
Оман
Бахрейн
Йордания...
06:48 26.04.2026
5 Карлуково
До коментар #1 от "Артилерист":
Тук ли си бил?!Идваме!06:51 26.04.2026
6 Питам
06:59 26.04.2026
7 Равнис мирно! За двайсе...
До коментар #1 от "Артилерист":
Защо повтаряш и преписват опорки и пропаганда? В тая казарма не ви ли учиха на мислене и разсъждение?07:00 26.04.2026
8 Ха ха ха ха
До коментар #3 от "Смех с ватенки":
Прочутата свещена pyccкая "халатность".07:00 26.04.2026
9 30 000 танка???
До коментар #1 от "Артилерист":
Бе ти нооормален ли си? Откъде преписваш??😅😅😅07:02 26.04.2026
10 Иво
07:09 26.04.2026
11 СВО=ПЪЛЕН ПРОВАЛ
До коментар #1 от "Артилерист":
Така ще бъде!До последният жив руснак влязъл в Украйна с оръжие в ръка.07:13 26.04.2026
12 Избийте
07:38 26.04.2026
13 Казанлъшкия
Коментиран от #15
07:41 26.04.2026
14 А така!
07:41 26.04.2026
15 доктор
До коментар #13 от "Казанлъшкия":
Добрият руснак е мъртвият.07:42 26.04.2026
16 Хахахахаха
До коментар #2 от "Видеото не е за хора със слабо сърце":
Маняк видеото е че удрят някаква сграда, няма една снимка на загинал хахахахахах, всички знаем че на маджарчо можеш да му вярваш толкова колкото може да вярваме на бат Бойко, че не краде хахахах, направо падам с украинските фенчета където сами си набиват филма, че Украйна имат нещо на фронта хахаха, ама за сметка виж колко клипчета има с трупове на птиците на маджар хахаха07:43 26.04.2026