Кремъл: Оставката на Киър Стармър едва ли ще промени отношението на Лондон към Русия

22 Юни, 2026 14:37 646 16

  • киър стармър-
  • оставка-
  • лондон-
  • русия-
  • великобритания

Москва заяви, че британската политика спрямо Русия остава „враждебна“ независимо от смяната на премиера

Кремъл: Оставката на Киър Стармър едва ли ще промени отношението на Лондон към Русия - 1
Снимка: БГНЕС

Кремъл заяви, че оттеглянето на британския министър-председател Киър Стармър едва ли ще промени това, което Москва определя като „враждебно отношение“ от страна на Лондон към Русия, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

По-рано Стармър обяви, че подава оставка и обеща организирано предаване на властта на новия лидер най-късно до септември, с цел избягване на политическа нестабилност в страната.

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви пред журналисти, че Стармър не е направил нищо, с което да се отличи по въпроса за британско-руските отношения.

По думите му британският премиер е поддържал политика на отношения на „практически нулево равнище“ с Русия. Песков допълва, че е малко вероятно който и да е бъдещ британски политически лидер да заеме различна позиция спрямо Москва.

Темата е свързана с отношенията между Русия и държавите от Европейския съюз и НАТО, в които България участва.


Поставете оценка:
Оценка 4.5 от 12 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Последния Софиянец

    6 5 Отговор
    Епщайн ще сложи следващият кадър на Дълбоката държава.

    Коментиран от #12

  • 2 Страхотна движуха

    7 5 Отговор
    Големият завод във Воронеж стана абсолютен леш.
  • 3 Уинстън Чърчил, британски премиер

    7 5 Отговор
    Оставката на загубеняка Сармър ще върне сър Борис Джонсън на премиерския пост !!! И тогава Рассийката хептем утече ☝️
  • 4 Владимир Путин, президент

    8 4 Отговор
    ТОП новина !!!

    Току що украинските ВВС и дронове удариха Космическия Център Управление Полети в Дубна. Уррряяя таваришчи...😄
  • 5 Вашето мнение

    4 6 Отговор
    Един значим член на коалицията на лаещите замина. Това, ако не друго е голям удар за евронацюгите.
  • 6 Майор Деянов, на всеки километър

    6 2 Отговор
    Космическия център в Дубна гори !!!
    Пушека се вижда от космоса ☝️
  • 7 хаха

    8 2 Отговор
    "Кирил Дмитриев определи оставката на министър-председателя на Великобритания Кир Стармър като сигнал към „застъпниците на войната в Европа“"

    Я си "съгласувайте позициите" бе пияни въшлясали крепостници такива. ХАХАА
  • 8 Tётя Мyтpaфановна

    5 3 Отговор
    Наша Маша-алкаша от преди седмица призова всички приятели на мадараша да помагат с горивата.
    До сега нито една туба бензин, нафта, ракия ... няма донесена като помощ в посоль .
    В България явно няма приятели на мадараша, няма русофили, а само ментета - интересчии, лицемери и kлoшаpи, които се надяват някой да им подхвърли огризка .
  • 9 В Киев за три дни

    3 3 Отговор
    Пак ще има сармати, Посейдон и всякакви други митични животни!!!
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 е ми

    1 1 Отговор
    То да не е като в пе де Рассия където един султан целуващ кОрана определя мнението на крепостниците на които не им се пада от балкона. Там мнозинството определя позицията на премиера. За това няма да се промени.
  • 12 Нека да пиша

    2 1 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Майка ти се казва Гина коzата,баба ти Минка дълбокото гърло . Всички парнийни другари ги знаят ,
  • 13 Анджо

    2 1 Отговор
    Тоя му се реве та две не види.😂😂😂😂
  • 14 az СВО Победа 81

    1 2 Отговор
    Стармър е поредният поразен от проклятието "Зеленски"!
    🤣🤣🤣
  • 15 явер

    1 0 Отговор
    Руснаците са интересна пасмина, не обичат англичаните, а си пращат децата да живеят и учат там. Това се казван наглост.
  • 16 Оставката

    0 0 Отговор
    На Путин ще има голям резултат .Няма втори Горбачов мирът е гараниран но от Русия какво ще остане незнам.
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания