Стотици хора са били евакуирани заради горските пожари, които върлуват по крайбрежието на Южна Калифорния и друг по-голям пожар в Ню Мексико. Властите се опасяват, че високите температури ще доведат до повишаване на здравни проблеми и в други региони, съобщи Ройтерс.
Шерифът на Санта Барбара заяви пред медиите, че неговите заместници са поискали от обитателите на 400 жилища и предприятия да се евакуират, заради заплахата от разрастващите се пожари.
Пожарът, който започна в сряда, в пустинен район, северозападно от Санта Барбара, е опустошил 1200 акра храсти и висока трева в националния парк „Лос Падрес”.
Около 500 пожарникари се опитват да овладеят пламъците с помощта на хеликоптери и самолети.
"В този район е сухо и условията за гасене на огъня са изключително трудни", заявяват от екипите за извънредни ситуации.
Пожарите са принудили властите да затворят една от междущатските магистрали в района.
Пожарите в Ню Мексико също започнаха в сряда и принудиха евакуацията на стотици хора от селскостопански район югоизточно от Албакърки.
Губернатор Сусана Мартинес обяви извънредно положение и активира Националната гвардия на щата.
Друг пожар в Източна Аризона е опустошил повече от 2500 акра гори.
Пламъци по границата с Колорадо, принудиха местните власти да затворят натоварена междущатска магистрала.
Националната метеорологична служба на САЩ, издаде предупреждения за изключителна горещина за райони в югозападната част на САЩ, включително Калифорния, Невада и Аризона.
Според прогнозата през следващите дни температурите ще надвишат 48 по Целзий, което ще надхвърли рекордните нива.
Издадено е предупреждение за високи температури и за Мисури и югозападна Айова.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА