Председателят на журито World Press Photo Стюарт Франклин заяви, че е гласувал против снимката с убийството на руския посланик Андрей Карлов в Турция да бъде наградена.
Смятам, че това беше ужасна идея. Аз смятам, че ние днес пресякохме моралните и етични граници. В света на журналистиката винаги трябва да има баланс между цензурата и моралните аспекти при показването на хора.
Не трябваше да награждаваме снимката, която показваше убийството на посланика пред журналисти. Това смята Стюарт Франклин.
Снимка, която показва как генералът от Южен Виетнам Нгуен Нгок екзекутира осъден за мародерство, има неочакван ефект върху хода на войната.
Общественото мнение се обръща срещу намесата на САЩ в конфликта. Снимката, дело на Еди Адамс, се превръща в една от най-незаличимите изображения на войната във Виетнам и дори му носи наградата „Пулицър“.
По различна е съдбата на фотографа Кевин Картър. Той се самоубива три месеца след като неговата снимка е публикувана във в. „Ню Йорк таймс“.
В наши дни се цени сензацията, но все пак журналистите не трябва да пресичат моралните граници.
Товарът е тежък, както и кръстът към Голгота.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 ЪРП
ТОВА Е ГНУСНА, ЦИНИЧНА И НЕДОПУСТИМА СМЪРТОНОСНА ПРОПАГАНДА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15:24 16.02.2017
3 Хасан
20:44 16.02.2017
4 mediator37
Пропагандата на неоосманизма продължава с пълна сила. След световната награда на снимката ще следват филми, стихотворения, романи, картини, барелефи, песни, легенди за живота на убиеца, на негово име ще бъдат кръстени след време улици и училища в Турция.
08:46 17.02.2017