Русия започна шпионска война със САЩ. Във вторник сутринта в Москва е бил задържан агент на американското Централно разузнавателно управление (ЦРУ) при опит да вербува служител на специалните служби на Русия, съобщава РИА „Новости“.
От Федералната служба за сигурност (ФСБ) обяви, че е бил задържан, идентифициран като Райън Кристофър Фогъл. Той е работил под прикритие като трети секретар в посолството на САЩ в Москва. При опит да вербува агент той е бил задържан през нощта срещу вторник в дома му.
Посланикът на САЩ в Москва Майкъл Макфол е бил привикан в сряда, за да даде обяснения за инцидента.
Междувременно стана известно, че Райън Кристофър Фогъл е бил предаден на американското посолство, уточнява РИА „Новости“.
Министерството на външните работи на Русия разпространи по-късно информация, според която посланикът на САЩ в Москва Майкъл Макфол е бил привикан утре, за да даде обяснения за инцидента.
След това се очаква задържаният Фогъл да бъде екстрадиран. Дипломатически източници очакват в близките дни от САЩ да бъде екстрадиран руски дипломат.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 маляка
18:59 14.05.2013
2 Тодор Тодоров
19:38 14.05.2013
3 Остап Бендер
21:05 14.05.2013