Тема: Украйна

26 Юли, 2022 21:17 1 820 46

Украйна пести близо 5,5 млрд. долара, отлагайки погасяването на дълга си

  • украйна-
  • дълг-
  • погасяване-
  • милиарди-
  • долари

Украинският кабинет е одобрил молба до американското правителство за споразумение за "газ на лизинг"

Украйна пести близо 5,5 млрд. долара, отлагайки погасяването на дълга си - 1
Източник: БГНЕС

Украйна може да спести 200 милиарда гривни (5,45 милиарда долара) за приоритетни нужди, като отсрочи плащането на външния си дълг, заяви днес премиерът Денис Шмигал, цитиран от Ройтерс.

Киев отправи официална молба до притежателите на международните ѝ облигации, предлагайки двугодишно замразяване на по-голямата част от тях, като даде на кредиторите срок до 9 август да гласуват предложението, предаде БТА.

Шмигал заяви също, че украинският кабинет е одобрил молба до американското правителство за споразумение за "газ на лизинг", с което да се помогне на Киев за най-тежкия в историята му отоплителен сезон.

Главният изпълнителен директор на украинската държавна компания за петрол и газ "Нафтогаз" Юрий Витренко каза миналата седмица, че тя работи с правителството, за да привлече 8 милиарда долара, с които да купи допълнителни 4 милиарда кубични метра газ, необходими за задаващия се отоплителен сезон.

Витренко заяви на 18 юли, че в момента Украйна има резерви от 11,5 милиарда кубични метра и си е осигурила финансиране за внос, с който те да достигнат 15 милиарда кубични метра. Правителството обаче е заложило по-висока цел от 19 милиарда кубични метра заради руската инвазия.


Поставете оценка:
Оценка 2.6 от 18 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Киро Острото

    59 6 Отговор
    Всеки българин да даде по една заплата да помогнем да си платят дълговете!
  • 3 ТаУмВзе

    47 4 Отговор
    Окрайнчето и Кражбалъка на века! Да им сипят Още краварите. Бухахах
  • 4 Пич

    64 3 Отговор
    Има да почакат украйнците , Козяк да им даде нещо безплатно ! Когато ония ги подгонят , сами ще молят Русия да ги окупира !!!
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 хъхъ

    72 3 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Не и според западните медии. Фалитът вече е "пестене" на едни пари, също както бойците от Азовстал се "евакуираха". Западът е империя на лъжата.
  • 8 Зеленски

    9 30 Отговор
    Не стига,че спасяваме цяла Европа от руските фашисти,ами и пари ни искат.ЛицемериЧ
  • 9 гражданин

    70 3 Отговор
    И аз мисля да спестя 400-те лева вноска по кредита следващия месец, дали ще мине този номер?

    Коментиран от #44

  • 10 БАЙ КУРТИ .....

    53 3 Отговор
    Това е началото.Сега се започва. Ще ви коткат и успиват още малко.Дълга да набъбне още, че е малък. После обаче ЗОРЪТ ще е голям. Народа казва гАз глава затрива.
  • 11 Факт

    29 1 Отговор
    Как може да се спестяват хартийки? Питай се чуди как да се отърве от тях. Питайте ги. Може да ви ги дадат на половин цена и така ще спестите двойно.
  • 12 бечев

    3 37 Отговор
    Украйна е преграда между кафявата чума и Европа,която е наред.
  • 13 Ботуксово путлерово джудже

    5 41 Отговор
    росия се разпада , помощ , кажете какво да правя ?
  • 14 мечо

    5 9 Отговор
    това са много пари хубаво нешто е
  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Това нас какво ни касае?

    50 3 Отговор
    Това каква новина е за нас и защо по цял ден ни навирате в лицето новини за Украйна, да ги мисли бай Пън главатаря на краварите, негови слуги са!

    Коментиран от #19

  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Хахахаха

    32 2 Отговор
    "Газ на лизинг" означава,че ще лижат за газ.Вероятно и България ще прави същото.Накрая ще пращаме Кирчо да подарява кученце на Путин,за да прави компания на онова,което бате Бойко му подари.
  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 Боли

    24 3 Отговор
    Ме Члена за тях, зеления да му мисли.
  • 21 Факт

    4 29 Отговор
    Русия е бананова република
  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Аха Аха Аха

    40 2 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Грешиш ще им го опростят на тях но какво ще поискат в замяна не е ясно. А техните дългове ние ЕС ще ги платим и ще студуваме за да играем по свирката на някои хора от определена група с влас и пари. Нали казваха да спрем горивата и да минем на ток . Да видим дали европейците могат да стоят на студено и тъмно. Ние сме имали режим на тока, на водата. Те какво са имали? Нали ни се смяха в края на 19 и началото 20 век, че сме неандарталци. Да ги видим сега тях.
  • 24 Иванушка  🇷🇺

    30 1 Отговор
    "..Украйна пести близо 5,5 млрд. долара..." - пести 😆
    Да се разбира - Украйна иска да Открадне близо 5.5млрд $
  • 25 Речник по украински

    35 0 Отговор
    Газ на лизинг означавало пестене на пари, отсрочване на външния дълг също е пестене на пари. А лихви има ли? Голямо пестене
  • 26 стоян георгиев

    19 0 Отговор
    Ке има за планина от бело.
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Милен

    29 1 Отговор
    Тази година кредиторите ще увиснат с доста пари, първо не могат да си вземат парите от руснаците, сега от украинците а до края на зимата и от повечето страни от Евросъюзо.
  • 29 защо

    26 2 Отговор
    Абе, нали Русия щеше да изпадне в дефлот? Нещо грешно сте написали! Фейк нюз??

    Коментиран от #31

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 ДАААААА

    22 0 Отговор

    До коментар #29 от "защо":

    Русия плати в рубли от сърце. Плащането е прието с "отвращение" и всички млъкнаха по темата.
  • 32 Ограбени

    26 0 Отговор
    Нафтогаз Украйна обяви днес банкрут. Всички облигации имат нулева стойност! Ето ви сега западни собственици на облигации от Нафтогаз.
    Украйна вече краде от запада, защото забрани на Нафтогаз да плаща и вкара компанията в несъстоятелност.
  • 33 От страни

    13 0 Отговор
    То така се отсрочват. Това да не ви е версия в капанчето. Ще плащат лихви а дългът расте....
  • 34 ХА ХА ХА

    12 0 Отговор
    ТОВА НАМИРИСВА НА ТОТАЛЕН ЗАПАДЕН ФАЛИТ .....НЕКА ДА ОПРОЩАВАТ НА ФАШИСТИТЕ ОТ УКРИЯ .....САМО ПОСЛЕ ДА НЕ ПЛАЩАМЕ НИЕ !!!
  • 35 Хи хи хи !

    7 1 Отговор
    Не мислите ли , че тия нацисти от Украйна са по плевигировани от божия народ ...еврейте ????? И защо става така ?
  • 36 БПФ

    9 0 Отговор
    Незабавно нацистка укропия да бъде обявена в дефолт !!! Значи изкарахте Русия фалирала, въпреки че имаше и желанието и парите да си плати, а сега на тия бoклуци ще им давате отсрочки ??? Западът тотално стана за резил с двойните си стандарти !!! Неслучайно Китай (и не само Китай) масово разпродават американски държавни ценни книжа !!!
  • 37 3.14К

    8 0 Отговор
    И най-голеният малоумник няма да се върже на тия измишльотини. Трябва да се напише само една дума и тя е Дефолд, за да стане ясно за какво става дума.
  • 38 Някой

    14 0 Отговор
    Всъщност, това е технически фалит. Не плащането на кредитите в рубли от страна на Русия.
    Сега ми е интересно да видя какъв кредитен рейтинг ще лепнат на Украйна Фитч и другите рейтингови агенции.

    Коментиран от #39

  • 39 В момента е

    3 0 Отговор

    До коментар #38 от "Някой":

    С. Следва фалит.
  • 40 уайтнoйз

    5 0 Отговор
    странна терминология... пести :)
    лвов и още 3 села наоколо след време ще треа да ги връщат с лихвите. ма нека да кажем, че е украинско спестяване.
  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Матей

    3 0 Отговор

    До коментар #41 от "Икономист":

    Тъй е,тъй . Жена му се казва САЩ
  • 43 мдаааа

    1 2 Отговор
    И както винаги , форумните банкери , разясняват ситуацията ...
  • 44 Паразит

    0 0 Отговор

    До коментар #9 от "гражданин":

    Ще мине.. но след като ги спестиш им занеси да прочетат статията по-горе ,че иначе те не разбират как стават нещата... А тук звучи фундаментално, още от заглавието...
  • 45 Дипломат Чукча

    8 0 Отговор
    като отсрочи плащането на външния си дълг,
    Аз пък си мислех оръжията и помощите от Запада са безплатни, а те на ВЕРЕСИЯ.
    Сега ги разбрах подкрепещите - борбата срещу Путин да е за сметка на укрите.Голем будала този Зеленски!
  • 46 политкоректно

    8 0 Отговор
    Когато Украйна отлага е пестене, когато не позволяват ня Русия да си плати е дефолт!
Новини по държави: