Следвоенното възстановяване на Украйна ще бъде "мисия на цяло поколение", която изисква стратегия от мащаба на плана "Маршал", заявяват германският канцлер Олаф Шолц и председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, съобщи ДПА, цитирана от БТА.
Те защитават тази теза в статия, публикувана онлайн от "Франкфуртер алгемайне цайтунг" в неделя - един ден преди германско-украински икономически форум в Берлин, посветен на възстановяването на Украйна. Шолц ще открие срещата заедно с украинския премиер Денис Шмигал. Разговорите ще бъдат последвани във вторник от експертна конференция, организирана от Европейската комисия и от Германия, която в момента председателства Г-7.
Европа има специална роля в подкрепата за Украйна, защото тя е кандидатка за членство в ЕС, отбелязват Шолц и Фон дер Лайен и пишат: "Пътят на реконструкцията следователно е и украинският път към ЕС".
"Украйна освен това защитава базирания на правила международен ред, основата на нашето мирно съвместно съществуване и на напредъка в световен мащаб. Така че когато подкрепяме Украйна, ние изграждаме нашето бъдеще и това на нашата обща Европа", заявяват германският канцлер и председателят на ЕК.
Германска група за лобиране, която представлява компании с интереси в Източна Европа, също е призовала за план за възстановяване на Украйна по модела на плана "Маршал", съобщи Ройтерс, като се позовава на медийната група RND.
Досието от 20 страници, озаглавено "Да възстановим Украйна", в което се анализират въпроси от индустрията до земеделието и енергетиката, ще бъде представено на германско-украинския форум в понеделник.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ха-ха-ха...
Коментиран от #3
05:18 24.10.2022
2 САТЪРА НА ХАНА
..
КОЙ ЩЕ ВИ РАЗРЕШИ ФАШИСТКА ДЪРЖАВА В ЕВРОПА ?
...
05:19 24.10.2022
3 ++++
До коментар #1 от "Ха-ха-ха...":
ПЛАНА МАРШАЛ ЖУКОВ :))05:20 24.10.2022
4 ГРАД КОЗЛОДУЙ
ЗАЩОТО повечето ПОЛИТИЦИ са АЛЧНИ за ВЛАС
05:20 24.10.2022
5 Хммммм
05:23 24.10.2022
6 Ученият котка
05:36 24.10.2022
7 ТаУмВзе
05:38 24.10.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Стефан
05:41 24.10.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 плюс минус
Прави каквото си иска, или каквото й се поиска с данъците на обикновените европейски хора.
Хайде да си ходи - я удома си, я в затвора за предателство към Европа.
05:45 24.10.2022
12 Ученият котка
05:46 24.10.2022
13 Източна ромелия
06:12 24.10.2022
14 г-н Зеленски
06:12 24.10.2022
15 Путин -унищожителят на Русия !
След осем месеца на защитна и Отечествена украинска война срещи нахлуващата руска агресия за окупиране и присвояване на територии и хора, започва повратна точка с контранастъпление на ОСВОБОДИТЕЛНИТЕ въоръжени сили на Украйна, които нанасят все по силни и разгромяващи удари по руските окупатори...!!!
Затова Фон дер Лайен и Шолц призовават за "План Маршал" за възстановяването на Украйна след войната, колкото и да е дълга и продължителна и възстановяването да бъде направено от цялата световна общност, която в момента подкрепя Украйна, защото е планирано и се знае, че Украйна ще спечели войната и ще е бъдещ победител, а Русия няма да съществува в сегашния си вид, А ще бъде депутинизирана и ядрено демилитаризирана, като голяма част от заграбените и колонизирани сега руски територии ще бъдат върнати на съседните държави за да може да изплаща репарациите по възстановяването на Украйна и да не помисли никога повече да заплашва Света и човечеството с ядрено оръжие...!!!
Коментиран от #19, #21, #22
06:29 24.10.2022
16 МмАаНн
06:46 24.10.2022
17 Ненормалници и призив да потънем заедно
06:53 24.10.2022
18 Кръпката
07:08 24.10.2022
19 Ббб
До коментар #15 от "Путин -унищожителят на Русия !":
Няма да го има тоя Маршал, защото Украйна няма да я има07:09 24.10.2022
20 Россия Z V
08:22 24.10.2022
21 Россия Z V
До коментар #15 от "Путин -унищожителят на Русия !":
Американска пропоганда. Вие сте фашисти вместе взети ЕС и САЩ08:25 24.10.2022
22 Човека КоZа
До коментар #15 от "Путин -унищожителят на Русия !":
Изобщо не ми дреме за оркайна, и нито аз, нито синът ми, ще си мръднем пръста, за нея, нито пък бихме дали дори една стотинка за неонацистката сбирщина. Да живее Путин!💤
09:15 24.10.2022
23 планове ного
09:57 24.10.2022
24 тези американски лакеи
10:47 24.10.2022