Русия едностранно отложи преговорите за ядрено разоръжаване с представители на САЩ в Кайро, които бяха планирани за тази седмица. Това заявяват от посолството на САЩ в Москва, цитирани от руския вестник "Комерсант" и "Ройтерс".
Длъжностни лица от двете страни трябваше да проведат среща в египетската столица от 29 ноември до 6 декември, за да обсъдят възобновяването на инспекциите съгласно новия Договор за намаляване на стратегическите оръжия (СТАРТ).
Посолството на САЩ в Русия уточнява, че ще бъдат предложени нови дати.
Руското външно министерство потвърди решението, без да посочи причина за забавянето.
В началото на 2021 г. Русия и САЩ се договориха да удължат договора СТАРТ без каквито и да е било допълнителни условия, както е предложила Москва.
Президентът на САЩ Джо Байдън призова на 1 август Русия и Китай да започнат преговори за контрол на ядрените оръжия, като подчерта, че Москва по-специално има задължението да покаже отговорност след нахлуването си в Украйна.
В изявление американският лидер повтори, че администрацията му е готова "експедитивно да преговаря" за замяна на договора СТАРТ, ограничаващ междуконтиненталните ядрени сили в Съединените щати и Русия, който трябва да изтече през 2026 г.
Въпреки че и двете страни продължават да спазват Договора дори след началото на конфликта в Украйна, в началото на август Кремъл обяви, че спира инспекционните дейности по Договора поради ограниченията за пътуване, наложени на Русия, тъй като санкциите "ефективно лишават Руската федерация от правото да извършва инспекции на американска територия", според изявление на руското външно министерство.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Делю Хайдутин
17:41 28.11.2022
2 Последния Софиянец
Коментиран от #3, #4
17:42 28.11.2022
3 хи хи хи хи хи
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
много ги е яд руснаците , че ядоха голям бойКоментиран от #5, #18
17:43 28.11.2022
4 Лендлиз по руски
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
Стана обратното , Русия в момента е най-големия снабдитал на оръжие и тежка военна техника за украинската армия !17:45 28.11.2022
5 Беловеца
До коментар #3 от "хи хи хи хи хи":
Не зная какво точно те прави толкова глупав, но наистина работи!17:45 28.11.2022
6 Котка ученият
17:47 28.11.2022
7 Мечка и Крава
Коментиран от #8, #12
17:47 28.11.2022
8 САЩ
До коментар #7 от "Мечка и Крава":
Украйна ви би , ти срама нямаш ли ?Коментиран от #14, #15
17:49 28.11.2022
9 Тупак Шакур
17:50 28.11.2022
10 Котка ученият
Коментиран от #17
17:51 28.11.2022
11 Хахаха
17:52 28.11.2022
12 9М730 Буревестник
До коментар #7 от "Мечка и Крава":
Мечката ще убие кравата с един замах. Тртопловите помислих спец военната операцията по денацификация за война. Ако беше война Полша щеше да е вече история и фашистите нямаше да получават помощ.17:53 28.11.2022
13 пияна пропадналакочина
17:54 28.11.2022
14 тц тц
До коментар #8 от "САЩ":
Викаш не Русия е взела 1/3 от Украйна, а Украйна е взела 1/3 от Русия:) И не Украйна е без ток и вода, а Русия:)Коментиран от #16
17:56 28.11.2022
15 РЕАЛИСТ
До коментар #8 от "САЩ":
Ама ти сериозно ли. В чии ръце са Донецк и Луганск. Крим? Украйна има загуби 2 пъти повече от Русия. Няма ток, газ и вода. Няма икономика и разчита на просия. Украинките взеха пи един грозник от Запада, а украинците бачкат по строежите.17:56 28.11.2022
16 САЩ
До коментар #14 от "тц тц":
просия нищо не е взела от Украйна , това го каза и трориста игор гиркин , докато не си разгромил врага нищо не си взел, а в момента става обратното пияниците всеки ден бягат и отстъпват окупирана земя хахахаКоментиран от #30, #40
18:00 28.11.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 Котка ученият
До коментар #19 от "Ватника не разбира от договори":
Това е лош край за юмрука.18:09 28.11.2022
21 Украинка
Коментиран от #31, #32
18:10 28.11.2022
22 стоян
Коментиран от #41
18:10 28.11.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Атина Палада
До коментар #17 от "Бай Яни":
Бай Яни, този коментиращ е един от малкото грамотно мислещи тук. Всичко останало е плява. Сори.Коментиран от #26
18:11 28.11.2022
25 Киро
18:13 28.11.2022
26 еййй
До коментар #24 от "Атина Палада":
котака ли си куче ли си учен ли си академик ли си не те знам , но защо се преструваш на друг ?Коментиран от #34
18:14 28.11.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 стоян
До коментар #18 от "Язе Сам":
До 18 ком - другар влюбен в путина - ти извън България ходил ли си - ако си българин де - в Гърция по лошо ли е - в Турция по зле ли е - това са наши съседи - и там ли русия им помагаше - тия кратуни на раменете ги напълнете с знанияКоментиран от #33, #39
18:16 28.11.2022
29 Мишел
Втората причина е условието на САЩ , Русия да привлече в тези преговори Китай, който вече има създадена ядрена триада, а до 2030 ще има ядрен арсенал, съизмерим с този на САЩ .
18:26 28.11.2022
30 Мишел
До коментар #16 от "САЩ":
Фантазираш. В момента руската армия настъпва по четири направления на фронта, а украинската нито на едно.18:30 28.11.2022
31 жоро
До коментар #21 от "Украинка":
котка ли си или куче-обменяй всчо в рубли18:33 28.11.2022
32 влаинка
До коментар #21 от "Украинка":
ами путлер може ли да решаваКоментиран от #35
18:34 28.11.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Атина Палада
До коментар #26 от "еййй":
Не се преструвам на нищо! А ти защо не си ходил на училище? :))) поне грамотно да пишеш :)18:36 28.11.2022
35 Жорето
До коментар #32 от "влаинка":
Дори и да не ти харесва, той всичко решава!18:39 28.11.2022
36 Лошият
18:40 28.11.2022
37 Котка ученият
18:41 28.11.2022
38 ТОЧКАТА
18:50 28.11.2022
39 Язе Сам
До коментар #28 от "стоян":
Аз съм кюрд, и съм задщититил докторат по балканистика.19:12 28.11.2022
40 по скоро
До коментар #16 от "САЩ":
всеки ден си вземат по малко земя, украйна отдавна приключи с контраофанзивата, ама нещо не го пишат в "демократичните медии", защо ли19:19 28.11.2022
41 ти кога
До коментар #22 от "стоян":
ги гледа, че видя, че са ръждясали, или така ти казаха да пишеш, пък ко мине мине19:20 28.11.2022
42 Тръмп
20:58 28.11.2022