Русия заяви днес, че намеренията на САЩ да доставят системи за противоракетна отбрана "Пейтриът" в Украйна "са провокация" и допълнително разширяване на военната намеса на САЩ в конфликта в Украйна, предаде Ройтерс.
Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова каза, че Москва препоръчва на Вашингтон "да си направи правилните заключения" от предупрежденията на Москва, че доставяното от САЩ военно оборудване би могло да стане легитимна мишена за руски ракетни удари.
Захарова също така каза, че Русия е получила извинение от Ватикана за коментарите на папа Франциск миналия месец, че руските войници от някои етнически малцинствени групи са "най-жестоките" бойци в украинския конфликт. По нейни думи Русия вече смята въпроса за затворен и тя се надява на конструктивен диалог между Москва и Ватикана.
Русия се опитва да превърне войната в Украйна в дълготрайна военна конфронтация и обучава нови дивизии на територията на съседния Беларус, заяви днес висш украински военен. Въпреки това бригаден генерал Олексий Громов каза, че вероятността от територията на Беларус да започне военна операция остава малка. Той добави, че няма вероятност да има прекратяване на огъня за новогодишните празници. "Ще има пълно прекратяване на огъня единствено когато на нашата земя не остане нито един окупатор", заяви Громов на пресконференция.
Върховният комисар на ООН по правата на човека Фолкер Тюрк заяви днес, че по-нататъшни удари по украинската инфраструктура биха могли да доведат до сериозно влошаване на хуманитарната ситуация да предизвикат допълнително разселване на хора. В реч пред Върховния комисариат на ООН по правата на човека след свое посещение в Украйна Тюрк каза, че руските удари излагат милиони хора на "изключително трудни" условия.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Хахахаха
Коментиран от #44
14:32 15.12.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Софиянец
14:33 15.12.2022
4 поп Богомил
14:33 15.12.2022
5 Жеков
Коментиран от #8
14:33 15.12.2022
6 Свиносабака
14:34 15.12.2022
7 ДУХАЙТЕСАМОВАРА
Коментиран от #40
14:36 15.12.2022
8 Слава на Украйна
До коментар #5 от "Жеков":
При тази война Украйна има право да получи най-далекобойните оръжия за ответен удар. Каквото повикала, такова и да получи Мацква.14:37 15.12.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Аватар
Коментиран от #23
14:38 15.12.2022
11 Българин
До коментар #9 от "Хихихи..":
ела да провериш14:39 15.12.2022
12 Мнение
Коментиран от #14, #19, #46
14:40 15.12.2022
13 ДДРОнег
По-голяма провокация от това да нападнеш братска страна има ли, ве , мурзилки?!
14:41 15.12.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Уве Зелер
Коментиран от #18
14:42 15.12.2022
16 Та нали
14:43 15.12.2022
17 Коментар
Като изключим опустошените страни от близкия изток и др. подобни, три пъти се разшири към границите на Русия, макар да обещаха да не го правят?!
Направиха незаконен преврат в Украйна, снабдяват я с оръжия за милиарди, спонсорират зеления фашист да си трепе собственото население, пратиха хиляди чуждестранни наемници да се бият "за Зеления" (за организаторите на СИФ в гр Давос) и всичко това без Украйна да е в нато, или в ЕС???!!!
Фащ си води открита война срещу Русия на територията на Украйна и за сметка на цяла Европа!!!
Ако има някой който още не го е проумял това, да си отвори очите и да се събуди!!!
Всичко това го правят с цел да продължат да са световен хегемон номер 1 и да си печатат зелен амбалаж, който другите държави да ползват по принуда!
Най-вредната държава на света към днешна дата е т.нар. "Дълбока държава" във Фащ, която се състои от изключително богати "хора",които притежават всички големи корпорации (оръжия, фарма, храни и др), и които са си повярвали, че светът е техен и могат да си правят каквото си искат!!!
Крайно време е понятията милиардер и трилионер, да станат противозаконни!!!
След определена сума в банковата си сметка, човек се изражда и става звяр!!!
Събуждай се народе!!!
Коментиран от #37
14:44 15.12.2022
18 Българин
До коментар #15 от "Уве Зелер":
успокоявай се-за това твоите хора в Москва ореваха орталъкаКоментиран от #50
14:44 15.12.2022
19 ДДРОнег
До коментар #12 от "Мнение":
Е, нека признаем, че "страшния" им крайцер масква го свалиха не с една, ами с цели две ракети :)))))14:44 15.12.2022
20 Казуар
Коментиран от #21
14:48 15.12.2022
21 Коментар
До коментар #20 от "Казуар":
Що Русия помага ли с оръжия, наемници и кинти на Сърбия, когато фащ й анексираха Косово???А на Афганистан, Ирак, Либия, Сирия, Йемен, Виетнам...???
НАЙ-ГОЛЕМИЯ АГРЕСОР НА НАШАТА ПЛАНЕТА ТОВА Е ФИНАНСОВИЯ ИНТЕРЕС ОТ ЕВЕНТУАЛНИ ПЕЧАЛБИ (НИЩО, ЧЕ СА ЗА СМЕТКА НА ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ)!!!
ТОВА Е ДВИЖЕЩАТА СИЛА НА ДЕМОНИТЕ ОТ "ДЪЛБОКАТА ДЪРЖАВА"!!!
Коментиран от #35
14:53 15.12.2022
22 Зеленски
14:58 15.12.2022
23 Ротшилд
До коментар #10 от "Аватар":
Защото Пурин е еврейче, а не русначе.14:59 15.12.2022
24 Разписание
15:00 15.12.2022
25 Хахахаха
15:04 15.12.2022
26 Бесен- _Язовец
15:04 15.12.2022
27 О-краiнец
15:04 15.12.2022
28 Обединена европа
15:05 15.12.2022
29 Рузки Убийци
15:06 15.12.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 БЪЛГАРИЯ
Коментиран от #41
15:07 15.12.2022
32 Скот Ритър
Коментиран от #48
15:07 15.12.2022
33 Българин
15:08 15.12.2022
34 и кво от това?
15:08 15.12.2022
35 Казуар
До коментар #21 от "Коментар":
Другарю, Косово не е анексиран от никого, преди войната на Сърбия беше предложено автономия на Косово към страната, но Милошевич отказа и реши да направи етническо прочистване и изгони 900000 албанци в Македония и стана голям проблем. А САЩ не са анексирали нищо от изброените от теб страни за разлика от Русия която прави аншлус спрямо съседните страни.Коментиран от #39
15:11 15.12.2022
36 Мишки Болшевишки
15:11 15.12.2022
37 Събуден от народа
До коментар #17 от "Коментар":
Събудих се.Сега се разсънвам.И се питам на какви хапчета си15:12 15.12.2022
38 оня с коня
15:27 15.12.2022
39 Аватар
До коментар #35 от "Казуар":
Но Тексас е.Косово няма граница със САЩ.15:27 15.12.2022
40 Преминаващ оттук
До коментар #7 от "ДУХАЙТЕСАМОВАРА":
Остави я губернията. Гледай, че България върви към разпад. От близо девет милиона останахме я има, я няма четири, пет милиона за тридесетина години. И това е заради "умните политици".16:03 15.12.2022
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Безкрайна руска наглост
Коментиран от #57
16:28 15.12.2022
46 Да, така е
До коментар #12 от "Мнение":
За това се иска голям майсторлък, който само рашистите го могат ;)Слава на Украйна !
16:34 15.12.2022
47 ДДРОнег
Да иде да се подмие :))))
16:38 15.12.2022
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Уве Зелер
До коментар #18 от "Българин":
"Ореваването" е само в твоята глава.16:45 15.12.2022
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Отегчен
16:45 15.12.2022
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Васил
17:34 15.12.2022
57 Рико
До коментар #45 от "Безкрайна руска наглост":
Да дадем пример с нещо елементарно : ти ме заливаш с маркуча, някой ми подава чадър, ти обаче казваш че този някой бил ... провокатор. Извинявай за глупавото и несъразмерно сравнение, но по-ясно от това не знам как да го обясня.17:37 15.12.2022
58 ПУТИН ДА Е МИСЛИЛ
17:48 15.12.2022
59 Лаврентий Берия
17:58 15.12.2022
60 купете на
18:32 15.12.2022
61 ИндокитайРашаЛатиностанАфроарабистан
18:44 15.12.2022
62 Този коментар е премахнат от модератор.
63 Истината
01:53 16.12.2022