С висок старт в голямата политика! Канцлерът Фридрих Мерц става все по-популярен на поста си

7 Юни, 2025 15:55 2 882 39

  • фридрих мерц-
  • германия-
  • алтернатива за германия-
  • алис вайдел-
  • олаф шолц

36% са доволни от работата му в момента, това е с 13 процента повече, отколкото при встъпването му в длъжност преди четири седмици

С висок старт в голямата политика! Канцлерът Фридрих Мерц става все по-популярен на поста си - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Според проучване на общественото мнение в германия, извършено от INSA, подкрета за ХДС/ХСС видимо е нараснала до 27%(+1), докато тази за "Алтернатива за Германия" (АзГ) е спаднала до 23%(-1), съобщи "Билд", цитиран от БТА.

Двете партии вече са разделени от цели четири пункта, което е най-голямата разлика от март насам, посочва вестникът. В началото на май ХДС/ХСС и АзГ все още бяха на еднакво ниво (24,5 %). Оттогава насам ХДС/ХСС са във възход, докато AзГ отстъпва.

Проучването на INSA също така показва, че федералният канцлер Фридрих Мерц става все по-популярен на поста си. 36% са доволни от работата му в момента. Това е с 13 процента повече, отколкото при встъпването му в длъжност преди четири седмици.

Цялото федерално правителство също е все по-популярно сред германците. От него са доволни 37% (+8). Ръководителят на INSA Херман Бинкерт коментира така причините за популярността на канцлера: "Мнозинството германци подкрепят миграционната политика на Мерц. Той подкрепя министъра на вътрешните работи Александер Добриндт, ХДС/ХСС са единни. Посещението при Доналд Тръмп също беше успешно. Мерц придобива все по-голям авторитет като канцлер. Ето защо ХДС/ХСС печели в социологическите проучвания.“


Поставете оценка:
Оценка 2.2 от 53 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    69 5 Отговор
    Да беше.поръчал проучването на наша агенция- щеше да се радва на 105% одобрение🤣
  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Тоя

    57 5 Отговор
    Как така в деня на изборите след провала си, в рамките на час и нещо му дадоха проценти и го одобриха за работния пост?
  • 4 Да бе

    57 5 Отговор
    Едва ли. След като всички видяха как Мерц скимтя в Белия дом...
  • 5 456

    23 4 Отговор
    100-36= ?
  • 6 БгТопИдиот🇧🇬

    37 4 Отговор
    С висок старт в голямата политика! Канцлер Фридрих Мерц става все по-популярен на поста си.

    Един мустак ала Шикългрубер само му липсва.
  • 7 Райнхард

    44 5 Отговор
    Питайте нас германците и не преписвайте дивотиите на DW! Апропо, Мерц бе длъжен да отиде във Вашингтон-Канцлеракт...

    Коментиран от #21

  • 8 хаха

    30 7 Отговор
    Германците са все повече доволни от нациста Мерц и затова стъкмистиката в ЕС е такава, че Хитлер ако можеше да я види, щеше да изпита такава завист, защото при такова положение, нямаше да има нужда да превзема Запада с оръжие, а просто щеше да си има Гьобелс на 10на10 степен и направо щеше да нападне Русия.
    Затова и ЕС си е взел поука от загубата на Третия Райх, и затова създаде Четвърти, на който начело стои Фюрера Урсула и Гьобелса Мерц.
    Но трябва да знаят Мерчовците, че руски войник в Западна Пвропа няма да стъпи, защото какво да прави там след ядреното цунами, което ще направи тази част лунен пейзаж.

    Коментиран от #17

  • 9 ханс

    24 4 Отговор
    тоест скоро ще го изхвърлят.те и го избраха с фалшификация
  • 10 сичко си зависи ........

    18 3 Отговор
    каква и колко дрога зима !
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Хеми значи бензин

    24 4 Отговор
    Тоя път тия ще бъдат премазани завинаги.
    Немдката икономика еинаги ср е кррпяла на три изостанали технологии въглища стомана и дизел.
    Но те са свършени. Нагли тъ пи и изостанали.
    Германия е Свършена! ! !

    Коментиран от #39

  • 13 Майна

    23 3 Отговор
    Много е популярен..
    Наред го к,ълнат
    Рисуват с думи- шай,зе..

    Коментиран от #22

  • 14 Читател

    21 3 Отговор
    Потомствен нацист
  • 15 гост

    19 2 Отговор
    Този всяка нощ сънува мераците на дядо си всяко германско семейство да има чифлик в Украйна и да му робуват украинци, но както Тръмп му каза нещо спомените му за Нормандия, Сталинград и Берлин са избледнели!
  • 16 само от тая статия напълнях с 5 кила

    14 2 Отговор
    а обликновено наддавам до 1 кило на лъжа !
  • 17 Майна

    23 2 Отговор

    До коментар #8 от "хаха":

    Официалните медии- копие на българските
    Източна Германия ще бъде с Русия
    Идват избори на провинциите..
    АfD ще бъде в Източна Германия
    Въпрос на време ..

    Коментиран от #35

  • 18 Ами

    24 2 Отговор
    Под такива статии поставяйте надпис - ПЛАТЕНА РЕКЛАМА
  • 19 Боцко

    2 12 Отговор
    Мерц е човека.
  • 20 за малко

    16 2 Отговор
    тоя като го видя и ми заминава доброто настроение за уикенда . По- противен е и от зелената въшка .
  • 21 456

    0 1 Отговор

    До коментар #7 от "Райнхард":

    Смееш да коментираш? Браво. Аз не.
  • 22 Райнхард

    1 0 Отговор

    До коментар #13 от "Майна":

    По-скоро думата е "Абшаум..."
  • 23 Смешник

    16 4 Отговор
    Особено популярен нациста Мерц е в Русия Путин иска да му види сметката
  • 24 ТАКА КАТ ГО ГЛЕДАМ ТОЯ НАЦИСТ

    14 3 Отговор
    И СИ МИСЛЯ - ........ КОЛКО ЛИ МИЛИАРДА ЩА ОТНЕСЕ И ТОЙ ОТ ЕС И НАТО , КАТ СЕ ВЪОРЪЖИ ДО ЗЪБИ СЪС ........... ЕВРАЦИ И КЮЛЧЕТА !?
  • 25 Георгиев

    10 1 Отговор
    Зависи кой и къде прави проучването. В източна или западна Германия? След кадрите във влака с наркотика и лъжичката как е рейтинга? Нагоре?
  • 26 Истината и само истината

    3 13 Отговор
    Падне ли Украйна, руските нацисти ще натирят украинската армия срещу нас в следваща още по-кървава и ужасна завоевателна война. Затова тази война е от екзистенциално значение за Европа, САЩ, демокрацията и международният правов ред като цяло. По никакъв начин не трябва да се допуска Русия да спечели. Ако някой трябва да умира сега, то това са копейките, които да бъдат пратени като жив щит срещу руснаците, отколкото след това да умрат много повече нормални хора.
  • 27 Бай Иван

    7 2 Отговор
    Ако е истина тази "информация", то немците за пореден път са заложили на куц кон, който ще ги вкара пак във война с Русия! Те си мислят, че ще въоръжаватр 404, а руснаците самоще ги гледат! Наистина ли са толкова безмозъчни? Руснаците ще им думнат с един "Орешник" завода за ракетите, пък после да се надяват на аременския поп! Нашия народ има една мъдрост, която гласи: "Каквото повикало, това се обадило!" Следващия път риснаците няа да им позволят обединение, а посмъртно ще изпълнят желанията на Чърчил!
  • 28 Стара чанта

    0 1 Отговор
    Трябваше преди много години да изрита бабката А.М. и да оглави правителството в Германия. Загубено време и пропуснати възможности ! Сега е ред на смяната на Урсула - колкото по- скоро, толкова по-добре.
  • 29 Хихи

    3 1 Отговор
    тренд и Галъп ли са правили проучването ?!
  • 30 Съветcкият пeниcc акр0o0o0бат

    4 1 Отговор
    внукът на нацистки щурмовик, стана канцлер. Каква ирония на съдбата!
    Ако започне война между Русия и Германия в опит да изпълни мечтата на дядо си, поне германците ще знаят какво ги очаква.
    И преди да прочетете някой факт-чекър, който ви обяснява, че това не е вярно, имайте предвид, че Мерц лично призна, че дядо му Йозеф Пол Совини е бил нацист.
  • 31 Съветcкият пeниcc акр0o0o0бат

    1 1 Отговор
    НАЦИСТКИТЕ офицери, заели постове в НАТО. Факт, а не теория на конспирацията!

    Адолф Хойзингер, началник-щаб на Хитлер, става председател на Военния комитет на НАТО през 1961-1964 г.

    Ханс Шпайдел, командир на НАТО за Централна Европа (CCE) 1957-1963 г.
    Йохан Щайнхоф, председател на Военния комитет на НАТО, 1971-1974 г.
    Йохан фон Клаймансег - НАТО CCE, 1967-1968
    Ернст Фербер - НАТО CCE, 1973-1975
    Карл Шнел - CCE на НАТО, 1975-1977.
    Франц Йозеф Шулце - НАТО CCE, 1977-1979.
    Фердинанд фон Зенгер и Етерлин - НАТО CCE, 1979-1983.
  • 32 Съветcкият пeниcc акр0o0o0бат

    2 0 Отговор
    Следващата война в Европа ще е между Русия и фашизма, само фашизма ще се нарича демокрация.
    Фидел Кастро 1992 г.
  • 33 Величко

    1 0 Отговор
    Даааа , дааа ... , големи яйца ... !
  • 34 Хаха

    1 0 Отговор
    Анатоли , Киро идиота да не те черпил от пищите си?
    Тази хлебарка
  • 35 Густо

    1 3 Отговор

    До коментар #17 от "Майна":

    Майна
    хи хи хи
    Не знам колко е "популярна", фредерике шМерц де, но вчера по немската телевизия политбарометър АfD беше пак на второ място CDU/CSU 27%, АfD 23%
  • 36 европеец

    1 3 Отговор
    а оня ден някъв pусoпитек пишеше че бил с доверия под 20%.
  • 37 Културен Антрополог

    2 0 Отговор
    MERTz-еврейска фамилия на еврейски-иврит зтачи ПОТЕНТЕН
  • 38 Коко

    1 0 Отговор
    Ясно. Значи нещата са точно на обратно щом ни пишете тези небивалици
  • 39 Хм Хм

    1 1 Отговор

    До коментар #12 от "Хеми значи бензин":

    "Немдката икономика еинаги ср е кррпяла на три изостанали технологии въглища стомана и дизел."

    В твоето твърдение има само едно вярно нещо - стомана.
    През ВСВ "изостаналата" технология на немците прави бензин от въглища. Да, защото немските танкове се движат на бензин, а не на дизел, за разлика от руските. Чак към края на войната има и дизелови двигатели, които в последствие са откраднати от руснаците и се ползват и до днес. Всички технологии, които руснаците ползват днес са стари немски. От ракетната програма, през ядрената програма, дори АК-47 е на Хуго Шмайзер.
    А сега немските технологии сещаш ли се колко години са напред?
Новини по държави: