Отидете към основна версия

4 022 3

Jaguar готви конкурент на S-Klasse Coupe

  • jaguar-
  • xk-
  • xj-
  • f-type

След 54 000 продадени екземпляра това лято Jaguar ще пенсионира голямото си купе XK. През миналата година са били пласирани само 4 000 бройки от модела и марката очевидно се нуждае от нов луксозен Grand Tourer, за да се противопостави на Bentley Continental GT и Mercedes-Benz S-Klasse Coupe.

Според британското сп. AutoExpress наследникът на XK ще бъде по-голям от него и ще прилича на новия F-Type. Автомобилът ще бъде построен на платформата на следващото поколение на лимузината XJ.



Под предния капак ще се монтират 6- и 8-цилиндрови V-образни бензинов двигатели с механични компресори. За пръв път в историята на големите купета от Ковънтри ще се предлага и дизелов мотор.

Новото голямо купе на Jaguar ще бъде готово не по-рано от 2017 г. В момента конструкторите на компанията са претоварени с работа по седана от среден клас XE, бъдещия всъдеход C-X17 и следващата генерация на флагмана XJ.

 

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини