Изграждането на магистрали остава приоритет и при правителството на Пламен Орешарски. Това каза в студиото на "Денят започва" министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева. До края на този месец се очаква да бъдат финализирани документите на магистрала Струма и след получаването на разрешителното ще започне изграждането й, потвърди министър Терзиева. До 15 юли ще приключи строежа и на последния лот от магистрала Тракия. Предстои обаче преосмисляне на финансирането, с цел отделяне на повече средства за първокласните и по-малките регионални пътища.
"В момента съм възложила на Агенция пътна инфраструктура да ми направи един списък с всички проекти, всички пътища, които са в гаранционен срок - макар че те ги контролират на практика, но аз искам да знам кои са тези пътища - и да направим един специален контрол върху тях, да видим има ли проблеми в качеството на изпълнението. И ако има - моментално да бъдат отстранени от изпълнителя за негова сметка. Сега ще предприемем мерки - мислим по възможност за стъпаловидно увеличаване на ежегодните пари, необходими за ремонти рехабилитация на тези пътища, за да спрем това силно амортизиране на пътищата" - заяви министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева.
Министърът на регионалното развитие и благоустройство Десислава Терзиева ще инициира среща с концесионерите на плажовете, на която да се обсъди възможността за урегулиране на цените на услугите, предлагани на пясъчната ивица като чадъри и шезлонги, както и проблемите със заведенията, опазването на дюните и липсата на достатъчно спасители за летния сезон. Това ще поставим на дебат - да видим как точно можем да го направим, така че да не нарушаваме договорните си отношение с концесионерите и наемателите.
Тя съобщи още, че е наредила от следващата седмица да започнат постоянни проверки – до 30 септември, когато приключва туристическият сезон, на плажовете и дали техните концесионери спазват поетите задължение за стопанисване и поддържане на плажовете.