Отидете към основна версия

1 193 16

Акад. Денков: Внушават ни, че нищо няма да се промени. Не е така

  • академик николай денков-
  • избори-
  • продължаваме промяната

Хора получават заплахи, за да не влизат в листите ни, заяви представителят на "Продължаваме промяната"

Снимка: БГНЕС

"Много хора се опитват да ни внушат, че всичко ще остане по същия начин, аз не вярвам, че е така. Има динамика. Някой може да не влезе в парламента, подреждането може да е различно, зависи от това кой е първи, кой ще зададе основния дневен ред на НС".

Това заяви акад. Николай Денков от "Продължаваме промяната" в студиото на "Денят ON AIR".

Той припомни, че и при предишните избори са давали значително по-ниски резултати за "Продължаваме промяната", а след това картината е излязла различна. Гостът добави, че важното е да представят смислена програма и да убедят обществото, че трябва да гласува.

Акад. Денков уточни, че обединяването на две големи формации като "Продължаваме промяната" и ДБ предполага да се намали двойно броят на водачите на листите и на кандидатите за народни представители. Той подчерта, че между "Продължаваме промяната" и ДБ не е имало спор за местата.

Гостът коментира думите на Георги Георгиев срещу водачът на листата във Враца - Деница Симеонова: "Това са силни думи, надявам се да може да ги докаже по съответния начин."

За думите на Александър Дунчев за листите, той каза следното: "Сашо Дончев е доста емоционален. Той е революционер по душа. Това е единственият начин, който той харесва, разбира и смята за правилен за правене на политики. Той има правилните намерения, просто са му сбъркани подходите и методите."

Акад. Денков е убеден, че критиките от вътрешността на партията влияят върху хора, които не са решили за кого да гласуват.

"Единственият начин да бъдат решени всичките проблеми, е да има редовно правителство, в което да можем да работим спокойно. Това, което можем да направим, е ясно да кажем за какво се борим и как можем да го постигнем - чрез интегриране в Европа, без корупция, без неравенство, без проблеми с асфалта", посочи акад. Денков.

Той сподели, че в партията получават оплаквания от хора, получили заплахи да не влизат в листите на "Продължаваме промяната" и предположи, че първоизточниците са партиите на статуквото - ГЕРБ, ДПС и БСП.

"Последните месеци определено се отдалечаваме от БСП, но по-скоро те се отдалечават от тази посока, която бяхме договорили и много трудно бихме могли да продължим заедно", изтъкна акад. Денков.

"Ако ГЕРБ се освободят от хората, които ние смятаме, че подкрепят корупцията, ако ДПС се освободи от хората, които са в списъка "Магнитски", ако се разясни на кого е давал пари Божков - няма да има проблем. Тогава евроатлантическото мнозинство много лесно може да бъде сглобено", подчерта акад. Денков.

Поставете оценка:
Оценка 2.1 от 30 гласа.

Свързани новини

Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове