Отидете към основна версия

1 058 20

От АПИ съобщават: Обезопасени са 14 от 36-те отсечки с концентрация на ПТП

  • апи-
  • обезопасяване-
  • отсечки-
  • концентрация-
  • катастрофи

Тази седмица приключи обезопасяването на участъците в областите Ловеч, Благоевград, Шумен и Видин. В останалите продължават дейностите по ремонт на пътната настилка, почистването на съоръжения и банкети, подмяната на ограничителни системи, монтиране на пътни знаци и полагането на маркировка

Снимка: АПИ

Завърши изпълнението на всички предвидени дейности за повишаване безопасността на движение в 14 от 36-те отсечки, включени в Плана за обезопасяване на участъци с концентрация на пътни инциденти, съобщиха от АПИ. Тази седмица приключи обезопасяването на участъците в областите Ловеч, Благоевград, Шумен и Видин. В останалите продължават дейностите по ремонт на пътната настилка, почистването на съоръжения и банкети, подмяната на ограничителни системи, монтиране на пътни знаци и полагането на маркировка.

В област Ловеч са изпълнени всички предвидени дейности в 100-метров участък от път I-4 Български извор - Сопот в чертите на с. Сопот. Подменени и монтирани са нови пътни знаци, извършени са ремонтни дейности по настилката, подновена е маркировката, положена е червена маркировка за привличане на вниманието на шофьорите и са монтирани гъвкави ограничители. С разделянето на посоките на движение се ограничава възможността за неправилно изпреварване, което е предпоставка за пътни инциденти.

В област Благоевград приключи обезопасяването на участък от път I-1 в Кресненското дефиле при 383-и км. В 100-метрова отсечка са поставени пътни знаци, положена е асфалтобетонова настилка и напречна шумна маркировка, както и маркировка с цифри 50 км/ч върху пътното платно.

През тази седмица завършиха дейностите и на двата участъка с концентрация на ПТП на територията на област Шумен. На кръговото кръстовище за Панайот Волово при 112-и км на път I-2 Шумен – Варна са поставени знаци, възстановена е асфалтовата настилка и е положена шумна маркировка. По път I-7 при кръстовището на околовръстния път на Шумен с общинския път за кв. „Дивдядово“ (при 124-и км) са поставени пътни знаци и е положена маркировка.

Обезопасени са и два участъка от път I-1 Видин - Ружинци на територията на област Видин. Единият е с дължина приблизително 300 метра, в района на село Скомля /при 53-и км/, а вторият е около 200 метра в района на Димово /при 42-ри км/. Трасетата са преасфалтирани и са с нова маркировка и знаци.

В област Хасково е положена шумна маркировка на 100-метров участък от път I-5 Димитровград – Хасково при 285-ти км, с което завършват предвидените дейности за обекта, включващи ремонт на пътната настилка, поставяне на пътни знаци и полагане на хоризонтална маркировка. На другия участък в областта, който е на път II-76 Княжево – Тополовград, през следващата седмица ще бъде положена напречната шумна маркировка, с което ще се изпълнят предвидени мерки за обезопасяване.

В края на месец май бяха изпълнени предвидените обезопасителни мерки в три участъка в област Варна, от които две са на път II-29 Варна – Добрич в района на Варна /при 3-и км/ и при Аксаково /при 10-и км/, а третият на път III-208 - при моста над р. Голяма Камчия край с. Камен дял. В област Русе са изпълнени планираните дейности на участъка от I-5 Русе - Бяла при кръговото кръстовище при Бяла /км 51+900/. В област Разград е обезопасено кръговото кръстовище на път II-49 Разград – Търговище с път II-51 Чудомир – Лозница, в района на с. Трапище. На територията на област Сливен на път II-55 Паничарево – Асеновец, в района на яз. Жребчево, при 71-ви км се извършени всички предвидени дейности, които включват подмяна на пътни знаци, полагане на напречна шумна маркировка и възстановяване на пътната маркировка. В област Плевен са изпълнени работите при 130-и км на път I-3. Поставени са знаци, сигнализиращи участък с концентрация на ПТП, както и такива ограничаващи скоростта. Положена е и напречна шумна маркировка.

На интернет страницата на Агенция „Пътна инфраструктура“ –www.api.bg е публикувана карта на участъците с концентрация на пътнотранспортни произшествия. Публикуван е и План за действие за обезопасяване на отсечките.

Картата и планът са публикувани в специално създадената секция „Пътни участъци с повишен риск“, за да може гражданите бързо и лесно да се запознават с наличните данни и да проследяват изпълнението на мерките за обезопасяване на участъците.

Поставете оценка:
Оценка 1 от 4 гласа.

Свързани новини

Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол