• национален отбор-
  • дебют-
  • повиквателна-
  • петров

За Цонев това не е първа повиквателна за представителния тим на “трикольорите”, но той няма записани минути

Селекционерът на България Ясен Петров повика в националния отбор Борислав Цонев от Левски, научи Sportal.bg. Десетката на “сините” се очаква още днес да се присъедини към “лъвовете”, които се прибраха от Италия след престижното равенство 1:1 с европейския шампион насред Флоренция. 26-годишният играч на “сините” няма да сменя даден футболист, като се очаква дори да дебютира в един от следващите мачове с Литва и Грузия.

Специалистът, който до последно се двоумеше за Боби Цонев дали да не бъде в първоначалния списък, е взел решение да го викне, за да усети атмосферата в тима. Освен това най-вероятно за контролата с Грузия някои от играчите на Лудогорец и ЦСКА може да бъдат пуснати от лагера, за да се даде шанс на по-свежи играчи.

Както е известно, българите в двата родни участника в европейските турнири ще имат маратон от мачове до Коледа.

За Цонев това не е първа повиквателна за представителния тим на “трикольорите”, след като Петър Хубчев го викна в състава през 2018 година, но все още не е дебютирал за тима. Боби Цонев се превърна в основен играч на “сините”, като от 16 мача е вкарал осем гола след завръщането си на “Герена” преди година. Той дори стана играч на кръга след победното си попадение срещу Берое.

Цонев стана играч на кръга за четвъртия и шестия тур на efbet Лига, в които "сините" победиха съответно Царско село и Берое.