"Лудия" настигна постижение на Шумахер

• формула 1

Макс Верстапен вече е печелил на 23 писти във Ф1

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Асът на "Ред Бул" Макс Верстапен ликува в Гран При на Австралия, миналия уикенд. Така "Лудия" Макс изравни постижението на седемкратния световен първенец във Ф1 Михаел Шумахер за победи на различни трасета в шампионата.

Двамата са печелили на 23 различни писти във Формула 1, което им отрежда второто място в тази класация. Едноличен лидер в нея е другият седемкратен световен шампион Люис Хамилтън, който е ликувал поне веднъж на 31 различни трасета.

25-годишният Верстапен е лидер в настоящото класиране на Ф1. Той е шампион от предходните 2 сезона. Шансовете Макс да спечели трета световна титла във Формула 1 тази година са огромни.

Интересно е дали той ще доближи или дори изпревари след време рекорда за най-много световни титли в шампионата. В момента изключително престижното постижение е за Хамилтън и Шумахер.