В момента от отказа на собствениците сами да заздравят или премахнат сградата до принудителното й събаряне дори на хартия минават месеци. Занапред към бутане на сградата ще се пристъпва в рамките на 1 месец от констатираното на място нежелание на собствениците да изпълнят заповедта. Повече власт се дава и на районните кметове, които сами ще предлагат необходимите строително-монтажни дейности. Сега тази отговорност е централизирана в голямата община, но води до сериозно бавене на процедурите. По преписките задължително ще се произнася и инвеститорски контрол.
Очаква се тези дни да станат ясни и фирмите, с които общината ще работи по събарянето на сградите. Договорите ще са 4-годишни, но не е ясно какви пари ще се заделят за тази дейност.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА