Най-притеснени от гледна точка на жилището си през 2008 г. са били жителите на Благоевградска област, а най-нашироко са живеели в Перник. Това става ясно от доклада за жилищния фонд на Националния статистически институт (НСИ). В Благоевград едно жилище м.г. са обитавали средно 2.6 души, а в Перник - 0.7 души. Столицата е на едно от първите места по теснотия - в едно софийско жилище живеят средно 2.4 души. Още по-зле би трябвало да се чувстват пловдивчани, които са принудени да живеят по 2.5 души в един апартамент.
През 2008 г. жилищният фонд в България не се е увеличил значително - само с 0.1% в сравнение с 2007 г. В България има 3.767 млн. жилища. Повечето от тях са двустайни, само 23% са с четири и повече стаи, а 11% - с една стая.
Поставете оценка:
☆
☆
☆
☆
☆
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА