27 Юли, 2009 00:00 438 0

Казино за 100 млн. EUR вдигат на летището

Голям игрален комплекс ще изникне в близост до летище София. Строителството му вероятно ще започне след няколко месеца. Това съобщи председателят на Българо-руския инвестиционен форум (БРИФ) Боян Михайлов. Според думите му проектът ще бъде на стойност 100-120 млн. EUR.

Към инвестицията е проявен интерес от страна на три големи руски компании. Едната е била собственик на няколко огромни казина в Москва. В друга пък има и американски капитали. В изграждането на игралния комплекс ще има и българско участие от страна на собственика на земята, където ще бъде изградено мегаказиното.

Интересът към проекта е доста голям. Особено след като от 1 юли в Русия хазартът беше забранен и казината бяха затворени, местните гледат с огромен интерес към възможностите за хазартен туризъм.

България може би няма да бъде най-атрактивната дестинация за руските мегабогаташи, които търсят суперлукс. За тях Монте Карло е по-подходящото място. Но бихме могли да привлечем средния клас играчи. Има дори идея да се организират групи от руснаци, които да идват да играят в това казино, обясни Михайлов.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА