Стоянова обеща през март да е готова картата на всички държавни земи. Земеделският министър Мирослав Найденов увери фермерите, че 211 млн. лв. неизплатени преки помощи за 2009 г. ще им бъдат преведени в близките седмици. От 1 декември започва плащането и за глава добитък. В бюджета за 2010 г. пък по схемите за национални доплащания ще са осигурени 300 млн. лв. Зам.-шефът на фонд "Земеделие" Светослав Симеонов обаче каза, че за 2009 г. пари във фонда липсват.
Фермерите бяха гневни и заради глобите, които им налага фондът при кандидатстване за помощи за енергийни култури. Арендатор от Варненско се оплака, че е санкциониран с 80 000 лв., макар държавата все още да не е разработила схема за такива субсидии и той да не ги е ползвал. Глобата била наложена с мотива, че декарите с енергийни култури са надписани.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА