4 Февруари, 2010 00:00 752 0

Строителен бос взе и пощата в Търново

Старозагорският бизнесмен Тодор Колев, който купи преди време централната поща в Пловдив и Казанлък, сега е собственик и на телефонната палата във Велико Търново срещу сума от 1,6 млн. евро. Продажбата е направена на 17 декември 2009 г. според местния в. "Янтра днес". Плащането било със заем от ПрокредитБанк.

На практика бизнесменът става собственик на две сгради в старата столица - на централната палата на ул."Христо Ботев", в която се помещават и "Български пощи", чрез 25% собственост, и сградата на ул. "Княз Дондуков Корсаков", от която Колев е придобил 93%, останалото е на реститути. Бизнесменът смятал да превърне сградата в административен център.

Преди време великотърновецът Цанко Александров купи от Пощите известната за търновци сграда с часовника и телефонната централа на ул. "Ниш".


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА