Кметът на Кюстендил Петър Паунов и шефът на Военномедицинска академия генерал-майор доц. Стоян Тонев подписаха споразумение за изграждане на супермодерна клиника за долекуване и рехабилитация в града. Тя ще бъде вдигната върху 6000 кв. м и ще има претенциите да е сред най-добрите в Европа. Клиниката е част от стратегията за превръщането на Кюстендил във водещ СПА център на Балканите. Общината и ВМА ще си сътрудничат с насочване на пациенти за диагностика и лечение, съвместно лечение, обмяна на специалисти и дори научноизследователска дейност.
Поставете оценка:
☆
☆
☆
☆
☆
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 pipi-head
18:39 08.09.2011